Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara’ya Tayini Çıkan Kaymakam Pekmez Veda Turlarında

Giriş Tarihi: 21.7.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 06:36
Ankara’ya Tayini Çıkan Kaymakam Pekmez Veda Turlarında
Haziran 2015 Kaymakamlar kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı’na atanan Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez, veda turlarına başladı.
Kaymakam Pekmez, son olarak AÇGD (Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği) Başkan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek basın mensuplarıyla helalleşti. Bilindiği üzere, Akçakoca Kaymakamlığı görevini 4 Eylül 2012 tarihinden beri sürdüren Aykut Pekmez İçişleri Bakanlığı’na tayin olmuştu. Resmi Gazete’de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi sonrasında Pekmez’in yerine Akçakoca Kaymakamlığı’na, Rize Vali Yardımcısı Mehmet Özer getirilmişti.
AÇGD ziyareti sırasında, dernek yönetimiyle ilçe gündemi ve Kaymakamlar kararnamesi üzerine sohbet eden kaymakam Aykut Pekmez, Akçakoca’da görev yaptığı sırada iyisiyle kötüsüyle dolu dolu 3 yıl geçirdiğini söylerken, mesleklerinin doğası gereği farklı yerlere tayinlerinin her zaman mümkün olduğunu sözlerine ekledi. İçişleri Bakanlığı’na tayin olan Pekmez, "Önümüzdeki hafta sonuna kadar sayın Valimiz ile tayin işimi netleştireceğiz. Muhtemelen haftaya Ankara’ya gidiyor olacağım" ifadelerini kullanırken, devlet memuru olan eşinin tayininin de ’eş durumu’ kapsamında Ankara’ya yapılacağını söyledi.
Veda turları kapsamında ilçede bulunan vatandaşlar, STK temsilcileri, yerel yönetim ve basın kurumlarını dolaştığını ve helalleştiğini belirten Kaymakam Pekmez, "Burası da artık benim memleketim sayılır. Hatta burada bir konut satın almıştım. Fırsat buldukça aranızda olmaya ve bu güzel memleketi ziyaret etmeye çalışacağım’’ dedi.
AÇGD Başkanı Ziya Denizgez ve yönetim kurulu üyeleri ise Kaymakam Aykut Pekmez’e yeni görev yerinde başarı temennilerini ileterek, "Biz sizden razıydık. Allah da razı olsun. Varsa bir hakkımız o da size helal olsun. İnşallah Ankara’da da sizleri ziyaret edeceğiz’’ diyerek Kaymakam Pekmez’i uğurladılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara’ya Tayini Çıkan Kaymakam Pekmez Veda Turlarında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN