Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balık Resimleri Limanın Duvarlarını Süsleyecek

Giriş Tarihi: 21.7.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 06:36
Balık Resimleri Limanın Duvarlarını Süsleyecek
Akçakoca Balıkçı Barınağı’nın duvarları bir sanat eserine dönüştürülüyor. İki hafta içinde bitecek çalışmadan sonra liman duvarları akvaryuma dönecek.
Akçakoca’da balıkçı barakalarının sundurmalarını baştan aşağı yenileyen Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, liman içini güzelleştirme çalışmalarına bir yenisini ekledi. İlçede görev yapan resim öğretmeni Hızır Güner ve arkadaşlarını, liman duvarlarını estetik bir görünüme kavuşturmalarını talep eden Yemenici, görüşmelerin olumlu neticelenmesi sonucunda çalışmalara start verdi. İki haftadır süren çalışmalarla Hızır Güner ve arkadaşları liman duvarlarının sıva ve boyalarını yenilediler. Sırada duvarlara Karadeniz’in balık çeşitlerinin resimlerinin çizilmesi var.
İki hafta sonra bitirilmesi planlana çalışma sonucunda, balıkçı barınağının duvarlarına belirli aralıklarla balık resimleri çizilecek. Bu balık adlarının Latince ve Türkçe okunuşları da resimlerin altına monte edilecek ozalit panolara yazılacak. Bu çalışmanın tamamlanması ile balıkçı barınağı hem daha güzel bir görünüme kavuşacak, hem de dışarıdan gelen ziyaretçilerin ilgisini çekip gezecekleri bir turist çekim alanına dönüşecek.
Akçakoca belediyesinin sponsor kişi ve kurum destekleriyle yürüttüğü bu resim çalışmasının sıva - boya, işçilik ve sanatsal çalışmalarının toplam maliyetinin ise 15 bin lira olduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balık Resimleri Limanın Duvarlarını Süsleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN