Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyeti’nden “Askere Silah Çekildi” İddiasıyla İlgili Açıklama

Giriş Tarihi: 27.7.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 28.7.2015 00:18
İl Emniyet Müdürlüğü, Düzce Askerlik Şubesi önünde nöbet tutan askere silah çekildiği iddialarıyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, MOBESE kayıtlarının incelenmesi sonucunda herhangi şüpheli bir duruma rastlanmadığını açıkladı.
Düzce Valiliği ve Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Düzce Askerlik Şubesi önünde nöbet tutan askere silah çekildiği iddialarıyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, Mobese kayıtlarının incelenmesi sonucunda herhangi şüpheli bir duruma rastlanmadığını açıklandı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden geçtiğimiz Pazar gecesi saat 00.50 sıralarında Düzce Askerlik Şubesi civarında, erkek bir şahsın silah çektiği iddiası ile ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan haberler üzerine yapılan açıklamada, “Bahse konu iddia edilen olayı, sadece nöbetçi askerin gördüğü, başkaca gören kimsenin olmadığı, çevrede bulunan kameraların yapılan incelenmesinde; 27 Temmuz 2015 günü olay saatinde yaklaşık 40-45 yaşlarında 2 erkek şahsın yaya olarak askerlik şubesi önünden yürüyerek nizamiye kapısını geçtiği, daha sonra yolun karşı istikametinde bulunan bir alışveriş merkezinin yan tarafındaki sokağa girdikleri, yaklaşık 1-1.5 dakika sonra ara sokaktan ayrı ayrı çıkarak tekrar askerlik şubesi önündeki kaldırıma ge��ip, askerlik şubesi dış çevre duvarı yan tarafındaki kaldırımdan yürüyerek Kuyumcuzade Bulvarı istikametine doğru ayrıldıkları görülmüş. Bu olaylar esnasında şüpheli şahısların herhangi bir tedirgin harekette bulunmadıkları, sakin bir şekilde yürüyerek uzaklaştıkları tespit edilmiştir.
Olayın ihbar edilmesi sonrası nöbetçi askerin ifadesine başvuran güvenlik uzmanları, askerin son günlerde artarak devam eden terör olaylarından etkilenmiş olabileceği varsayımından hareket ederek, konu ile ilgili olarak olayı gören nöbetçi askerin yapılan mülakatında, olayın sıcaklığı ve gündemdeki olaylardan, gece karanlığının da etkisi nedeniyle şüphelinin yüzünü tam göremediğini, maskeli olabileceği şeklinde düşündüğünü, dışarıdan gelen herhangi bir sesi doldur boşalt sesi gibi algılamış olabileceğini beyan etmiş. Olay yerine ihbar alındıktan sonra 2-3 dakika içerisinde 3 adet ekibimiz intikal etmiş, ancak şahsın-şahısların yakalanması mümkün olmamıştır. Ayrıca olayda herhangi bir silah kullanma konusu olmadığı tespit edilmiştir. İddia edildiği şekilde silah çekme ve doldur boşalt yapma konularının doğruluğunun ve şüpheli şahısların kimliğinin tespitine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce Emniyeti’nden “Askere Silah Çekildi” İddiasıyla İlgili Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN