Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Cam Kralicesi' güvence verdi

Cam balkon sistemlerine 10 milyon liralık yatırım yapan genç işkadını Göknil Ay, 'de kalma sözü verdi. Ay, en büyük hedefinin gençlere istihdam sağlamak olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 3.10.2014
Ekonomi Üniversitesi Lojistik Bölümü'nü bitirdikten sonra iş adamı babası Musa Ay'ın desteğiyle 'Cam Balkon Sistemleri'ne 10 milyon liralık yatırım yapan Göknil Ay, İzmir'de kalma sözü verdi. Adından, "Cam Kraleçi" olarak söz ettiren Ay, "İzmir'de kurulan ve büyüyen birçok şirket, birer birer kaçıyor. Büyümelerine destek veren İzmir halkına haksızlık yaptıklarını düşünüyorum. Çalışmalarımız yurt dışına kadar uzansa da İzmir her zaman merkez olacak. Özellikle gençlere istihdam sağlamak için çalışacağım. Hiçbir zaman İzmir'den vazgeçmeyeceğim. Bunun sözünü şimdiden veriyorum" dedi. Cam balkon sistemleri üretimine yönelik yatırımı öz kaynaklarıyla yaptıklarını dile getiren Ay, "Vetracam Cam Balkon Sistemleri olarak çevreye ve insanlara saygımız önceliğimiz. Kısa sürede oluşturduğumuz Vetra cam markasının daha da büyümesi için yatırımlarımızı her geçen yıl artırmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Sektördeki yenilikleri yakından takip ettiğini ve bu konuda düzenlenen fuarlara katıldığını belirten Ay, "Teknolojinin son sistemini oluşturan cam üretim makinelerimizi kısa bir süre önce faaliyete geçirdik. Çeşitli illerde güvenilir ve cam balkon sistemleri alanında deneyimli kişilere bayilik vereceğiz. İzmir'i merkez yapıp Türkiye'nin her yerine bayilik vereceğiz. Takılacak cam balkonda yer alan en küçük vidaya kadar her şey merkezimizden karşılanacak. Türkiye genelinde vereceğimiz bayiliklerle birlikte istihdamı 300 kişi olarak hedefledik" dedi.

DİSİPLİNLİ ÇALIŞIYORUM
İş adamı olan babası Musa Ay'ın iş alanında çok disiplinli olduğunu ve aynı disiplinli çalışmayı kendisine aşıladığını belirten Göknil Ay, "İzmirli olduğumuz için yatırımı da bu ile yapmaya karar verdik. İzmir'de çok başarılı iş kadını var ama ben her zaman disiplin ve kendisine hedefler koyan Güler Sabancı'yı örnek alıyorum. Onun istikrarını ve duruşunu çok beğeniyorum. Kendime hedefler koydum. Bu hedeflere ulaşmak için çok ama çok çalışacağım. Yaşımın küçük olması benim için avantaj" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Cam Kralicesi' güvence verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN