Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yıldırım' mesajlar

Giriş Tarihi: 4.10.2014

AK Parti'nin bayramlaşma törenine katılan Binali Yıldırım, önemli mesajlar verdi. Yıldırım, "'i etkileyecek kararların halka sorulmadan uygulanması, kenti ileri götürmez" dedi

AK Parti İl Başkanlığı'nın ev sahipliğinde düzenlenen bayramlaşma töreninde partililer bir araya geldi. Balçova Termal Otel Kardelen Salonu'nda gerçekleşen törene yoğun ilgi vardı. Etkinliğe AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti İzmir Milletvekilleri Ali Aşlık, İlknur Denizli, Nesrin Ulema, Hamza Dağ, İl Başkanı Bülent Delican, AK Partili 6 belediye başkanı, parti yöneticileri, ilçe başkanları ve binin üzerinde partili katıldı. Partililere seslenen Yıldırım, son 9 ay içerisinde iki seçim yaşadıklarını hatırlattı, "Bu süre içerisinde AK Parti'nin, kurucu lideri ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olarak makanına taşıdık. Önümüzde 2015 seçimleri var. Bize düşen İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin her tarafında başlattığımız bu kutlu yürüyüşü kararlılıkla sürdürmektir" dedi. Konuşması salondaki tezahüratlar nedeniyle sık sık kesilen Yıldırm, partililerin "Yolların kralı Binali Yıldırm" tezahüratı üzerine, "Yolların kralı değil, kuralı vardır. Biz geçmişimizle övünürken geleceğimizi de inşa ederek gidiyoruz" dedi. Konuşmasında İzmir'de tartışmalara neden olan ulaşım konusuna da değinen Yıldırım, "Altı aydır nasıl yürüyeceklerini bilmiyorlar. 'Efe yürüyüşü yapalım' dediler, beceremediler. 'Hizmet yürüyüşü yapalım' onu da yapamadılar. Biz biliyorduk da İzmirli de artık biliyor artık. Büyükşehir Grup Başkanvekili Bilal Doğan ulaşım için 'Çin eziyeti' demiş. Siz milletin görüşüne başvurmazsanız, beklentisini sormazsanız. Oturduğunuz yerde karar alırsanız olmaz" diye konuştu.

"SATIŞTAN VAZGEÇİRDİK"
AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törende konuşmak için kürsüye çıkan çıkan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülen Delican Özel İdare Malları konusuna değindi, şöyle konuştu, "İzmir İl Özel İdaresi'nin malları konusunda kara propaganda yaptılar. Dediler ki 'Ham yaptırmayız.' Biz bir şeyin satılmadığını ifade ettik. Ancak dinlemediler ve mahkemeye gittiler. Tam 150 bin dergi bastırıp halka dağıttılar. Sanki biz AK Parti olarak birilerine peşkeş çekecekmişiz havası yarattılar. Allah'ın sopası yok. Tire'de iş ayaklarına dolandı. Tire Belediyesi köylülerin mallarını satışa çıkarttı. Aziz Kocaoğlu ve CHP İzmir İl Başkanı 'Satılan arazi değil, üzerindekiler' dediler. Etkin muhalefet yapıldığında, konular takip edildiğinde mesele ortaya çıkıyor. Biz Aziz Kocaoğlu'na 'Tire mallarını ham yaptırma' dedik. Bizim muhalefetimiz sonuç getirdi. Satıştan vazgeçtiler. Bu ülkenin menfaati için her şeyi yapıyoruz."

KENDİNİ YAKMAK İSTEDİ
Kardelen Salonu'nda yapılan konuşmaların ardından bahçedeki havuzun tepesine çıkan bir vatandaş elindeki benzin dolu şişeyi üzerine dökerek kendini yakmak istedi. Binali Yıldırım'ın koruması devreye girerek vatandaşı çıktığı yerden indirdi. Yıldırım, cinayetten yargılanan 14 yaşındaki oğlunun cezaevinin sık sık değişmesi nedeniyle kendisini göremediğini anlatan Kaymak'ı dinledi ve yardım sözü verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yıldırım' mesajlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN