Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İZBAN yolda bıraktı

Dün sabah İZBAN'da meydana gelen elektrik kesintisi, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Okula, iş yerine ve havaalanına yetişmek isteyenler, otobüs ve taksileri tercih etmek zorunda kaldı

Giriş Tarihi: 9.10.2014
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD'nin ortaklaşa hayata geçirdiği 80 kilometre uzunluğundaki İZBAN hattı, bayram sonrası İzmirliyi üzdü. Meydana gelen elektrik arızası nedeniyle seferler sabah saat 09.00 ile 09.20 arasında 20 dakika süreyle durdu. Arızanın giderilmesinin ardından hatlar yavaş hareket etti. Çok sayıda vatandaş yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle işine geç kalırken İZBAN ile GEDİZ Elektrik yetkilileri topu birbirine attı. İZBAN Genel Müdürlüğü Basın Bürosu yetkilileri kesintinin GEDİZ Elektrik'ten kaynaklandığını belirtirken GEDİZ Elektrik yetkilileri ise kesintinin ne Gediz A.Ş. ne de TEİAŞ kaynaklı olmadığını sorunun İZBAN'ın kendisine ait trafoda meydana gelen arıza nedeniyle yaşandığını açıkladı. Kentte toplu ulaşımın büyük oranda sağlayıcısı olan İZBAN, bayram tatili sonrası haftanın ilk mesai gününe büyük bir arızayla başladı. Sabah saat 09.00 ile 09.20 saatleri arasında 20 dakika süreyle hatta elektrik verilemedi. Bunun sonucu olarak da seferler aksadı, istasyonlarda yığılmalar meydana geldi. İZBAN'dan umudunu kesen vatandaşlar çareyi otobüslerde aradı. 20 dakikalık aksamanın ardından seferler normale dönerken ne GEDİZ elektrik ne de İZBAN sorumluluğu üstüne almadı.

TWİTTER'DAN AÇIKLAMA
İZBAN Genel Müdürlüğü basın bürosu yetkilileri elektrik arızasının TEDAŞ kaynaklı olduğunu öne sürerken İZBAN'ın resmi Twitter adresinden de arızanın TEDAŞ kaynaklı olduğu ve kısa sürede giderildiği ifade edildi. İZBAN cephesinde bunlar yaşanırken GEDİZ Elektrik yetkilileri ise böyle bir şeyin söz konusu olmadığını açıkladı. Meydana gelen elektrik kesintisinin ne GEDİZ A.Ş. ne de TEİAŞ kaynaklı olmadığını belirten yetkililer; "İZBAN'ın kendi trafosu var. Kesinlikle bizden kaynaklı bir sıkıntı söz konusu değil. Enerji kesintisi İZBAN'ın trafosundan kaynaklandı" açıklaması yaptı. Kurumlar topu birbirine atarken olan İzmirliye oldu. Vatandaşlar, yaşananlar karşısında isyan etti. Yer yer istasyonlarda vatandaşla görevliler arasında tartışmalar yaşanırken yığılmalardan ötürü izdiham oluştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İZBAN yolda bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN