Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgür KAYNAR: Teşekkürler Sayın Vali

Giriş Tarihi: 11.10.2014
Alışveriş yaptığın dükkanı, marketi yakıyorsun, yağmalıyorsun. Beklediğin otobüs durağını, bindiğin otobüsü yakıyorsun. Seni koruyan, kollayan, güvenliğini sağlayan polisi, güvenlik kuvvetlerini, araçlarını taşlayıp zarar veriyorsun. Her sabah sana tebessüm eden komşunun arabasını yakıyorsun. Seni her türlü değerin üstünde tutan devletinin varlığını, birliğini, dirliğini ve bağımsızlığını simgeleyen Yüce Bayrağımıza ihanet ediyorsun. Her türlü toplumsal ve ailevi kazanımları inkar ederek, yok sayarak insanlık dışı davranış ve eylemlerde bulunuyorsun ya da tüm bunları yapanları sözlerinle, eylemlerinle destekliyorsun. Peki sen kimsin? Sende veya yönlendirenlerde insanlık, ahlak, vicdan bu kadar mı dumura uğradı? Anne ya da babalarınız veya toplumsal katmanlarınız bu kadar mı mesuliyet ve vicdan dışı davranır hale geldi? Lütfen! Anneler, babalar, mesuliyet sahipleri; sokaktaki çocuklarınızı, vicdani, ahlaki sorumluluğunuz altında olan kimseleri kontrol ediniz.
birlik zamanı
Gün; birlik beraberlik günüdür.
Gün; aklıselim, serin kanlı olma günüdür. Gün; heyecana ve telaşa kapılmama günüdür. Gün; kardeşlik günüdür. Bu sözler İzmir Valisi Mustafa Toprak'a ait. Ortalığı savaş alanına çevirmeye kalkıp terör estirenlere, onlara engel olmayanlara ve alkış tutanlara twitter üzerinden böyle seslendi Sayın Vali. Sınırlarımızın ötesindeki bir yerden dolayı ülkemizi sorumlu tutup yakıp yıkanlara, kutsalımız bayrağımıza el uzatanlara denmesi gerekenleri İzmirimizdeki en üst makamdan seslendiren Valimize teşekkür ediyorum. Kendisi meseleye noktayı koydu. Umarım sadece şiddetten anlayanlar da bu ihanete nokta koyar.

NİCE YILLARA KARŞIYAKA LİFE
Sonu 'Life' ile biten dergiler bir dönem peş peşe yayına girmişti. Türkçe anlamı 'yaşam' olan bu yayınlar kent yaşamına ayrı bir renk katmıştı, doğrusu çok da hoş olmuştu. Ancak dergicilik zor iş, çoğu direnemedi, kapanıp gitti. Karşıyaka Life ise 6 yılı geride bıraktı. Zoru başaranları, pes etmeyip mücadele edenleri bir kez daha kutluyorum. Son sayılarının gelirini de Şopengazi Hayvan Barınağı'na bağışlıyorlarmış. Sevimli dostlara da yaşam eli uzattıkları için ayrıca teşekkürler, nice sayılar...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgür KAYNAR: Teşekkürler Sayın Vali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN