Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tansiyon düşürülsün

Terör örgütü IŞİD'in Kobani'ye saldırısını protesto etmek bahanesiyle üç gündür yurtta kaos ortamı yaratmaya yönelik şiddet eylemlerine yönelik tepkiler sürerken, 'den sağduyu mesajları verildi

Giriş Tarihi: 11.10.2014
IŞİD bahanesiyle şiddet içeren eylemler yapan gruplara yönelik tepkiler sürüyor. Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Seda Kaya, vandalizm ve cinayetlerin kol gezdiği bir Türkiye tablosunu hiç kimsenin içine sindiremediğini belirtti. Suriye'deki savaşı bahane ederek çözüm sürecini koz haline getirenlerin bütün Türkiye'de yarattıkları vahşet tablosunu protesto ettiklerini dile getiren Kaya, "Atatürk büstlerinin yakılıp yıkılması Türk milletinin duygularını incitmekle kalmayıp herkesin nefret ve öfke duygularını da besliyor. Herkesi sakinleşmeye, kenetlenmeye, birlik ve beraberliğe davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki, şiddet şiddeti doğurur. EGİAD olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni göreve ve olağanüstü toplanmaya davet ediyoruz. Tüm siyasi parti liderlerinin ortak bir basın açıklaması ile halka seslenmelerini ve tansiyonu düşürecek mesajlar vermelerini bekliyoruz" dedi.

GÜÇLÜ DEVLET GELENEĞİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da sağduyu çağrısında bulundu. Kocaoğlu, "Bu coğrafyada belli sıkıntılar yaşanıyor. Türkiye Cumhuriyeti bu bölgede en güçlü devlet geleneği olan, en önemli ülkelerin başında geliyor. Bu ülkelerle bizim kardeşlik ve inanç bağımız var. Biz kesinlikle bütün vatandaşlarımızın tahrip edici ve kanun dışı olaylardan uzak durmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızın demokratik hakkını kullanmasına sonuna kadar razıyım. O hakkı ben de destekliyorsam en önde yürürüm, yürüdüm de. Ama bunu bir kaos ortamına, anarşi ve terör ortamına çekmeye hiçbirimizin hakkı yok. En kısa sürede, ülkede barışın sağlanmasını diliyorum. İzmir zaten bunu aşar, birkaç taşkın olay yaşandı. Yaralananlar da oldu onlara da acil şifalar diliyorum, sağduyulu olmak zorundayız" dedi.

3 KİŞİ TUTUKLANDI
İzmir' de, taş atarak çevreye zarar veren eylemcilere yönelik operasyonlarda 35 kişi gözaltına alındı. Menemen ilçesinde de polise taş atan ve belediye otobüsü yakan 3 kişi tutuklandı. Manisa'da rayları ateşe veren gruptan 2 kişi gözaltına alındı. Polis, TOMA'larla müdahale ederek yangını söndürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tansiyon düşürülsün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN