Buzları eriten buluşma

Delican, kendisini ziyarete gelen Kocaoğlu'na üzerinde Arapça "Bu da geçer Ya Hu" yazan bakır tabak hediye etti. İl Özel İdare mallarının satışı konusunda karşı karşıya gelen ikili, samimi görüntüler verdi

Giriş Tarihi: 15.10.2014
Buzları eriten buluşma
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerel seçimler ve sonrasındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından kentteki siyasi partilere nezaket ziyaretinde bulundu. AK Parti ziyaretinde Başkan Kocaoğlu'nu çok sayıda yönetici karşıladı. Kocaoğlu'nun Bornova Belediye Başkanı olduğu dönemde kendisinin de Bornova'da ilk kez AK Parti meclis üyesi olduğunu hatırlatan AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, "O dönem bende grup sözcüsü olduğum için tatlı sert çatışmalarımız oldu. Ortak sevdamız İzmir olduğu için onların ve bizim bakış açısı farklı olabiliyor ama hedef İzmir olduğu için aynı ortak noktaya temas ediyoruz. Bu makamda kendisine her türlü desteğe vermeye hazırız. Ortak akılla en son süreçte de bir noktada buluştuk. İzmir'e dair olan her türlü güzellikte yine bir arada oluruz. Geldiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Yaşça da zaten bizden büyük. Çok büyük nezaket gösterdi" dedi. AK Parti İl Başkanı Delican'ın bu sözleri üzerine espri yapan Başkan Kocaoğlu, "Yaşça büyük değil, epeyce büyük" yanıtını verdi.

ORTAK NOKTADA BULUŞALIM

AK Partili Delican'a yeni görevinde de başarılar dileyen Başkan Kocaoğlu, Tire'deki malların satışıyla ilgili olarak sorulan soruya ise, "Biz doğruyu yaparız herkesi de doğru yapmaya çağırırız. Her türlü eleştiriyi değerlendiririz, rahatsız olmayız. Arazi mallarının satışı işi büyütülecek bir şey değil. Bizim burada görüşümüz mal satılmasın değildir. Mal satılmasın dersen iş başka boyutlara gider. Bizim kriterimiz koyduğumuz çizgi şudur, gayrimenkulünü belediye satar. Özelleştirme idaresi de satıyor bunda bir problem yok. Köylünün mera gibi, otlak gibi, köy tüzel kişiliğine ve orada yaşayan insanların idame ettirmesi için ektikleri biçtikleri araziler satılmayacak. Bizim gayrimenkul konusunda dediğimiz budur" diye konuştu. Emek veren köylünün malının satılmasına baştan beri karşı olduklarına dikkat çeken Delican ise, aynı ortak çizgide buluşmanın kendileri için önemli olduğunu vurguladı. Ziyaretin anısına Delican, Başkan Kocaoğlu'na 24 ayar altın yaldız kullanılarak yapılan ve sınırlı olarak üretilen üzerinde Arapça "Bu da geçer ya hu" yazan rölyef desenli tablo hediye etti. Tablonun hikayesini anlatan Başkan Delican, "Rivayete göre ülkenin sultanı kendisi için çok değişik bir yüzük yapılmasını ister. Bir derviş sade yüzüğe 'Bu da geçer ya hu' yazılmasını önerir. Sultan da istediği yüzüğü bulmuş olur. Bu söz kişinin kendisini fani olan olgulara kaptırmamasını hatırlatır. İnsana gelen gamların, kederlerin, aynı şekilde, sevinç, zenginlik gibi güzel şeylerin de geçici olduğunu ifade eder" dedi.

SİYASİ PARTİLERE ZİYARET

Başkan Kocaoğlu siyasi parti ziyaretleri çerçevesinde MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş'ı da ziyaret etti. Başkan Kocaoğlu yeniden İl Başkanlığı görevine devam eden Karataş'a "Hayırlı olsun" diye konuştu. MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan, MHP İzmir Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Taşer'in de hazır bulunduğu ziyaret ardından basına kapalı olarak devam etti. Başkan Kocaoğlu son olarak CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin ile bir araya geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buzları eriten buluşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN