Ödemiş'i tire'yle karıştırmayın

Tire'deki köy arazilerinin satışından sonra Ödemiş Belediyesi'nin de aynı yöntemle satış yaptığı iddiasını Başkan Badem, reddetti

Giriş Tarihi: 16.10.2014
Ödemiş'i tire'yle karıştırmayın
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Büyükşehir Belediye yasasına göre köy tüzel kişiliklerinden ilçe belediyelerine geçen taşınmazların satışıyla ilgili tartışmaların ilçelerinde olmayacağını söyledi. Badem, "Biz aylardır köylülerle bir araya gelip, onların istemediği bir karış toprağı satmayacağımızı söyledik ve sözümüzü tuttuk. Biz beldelerde işe yaramaz yerleri değerlendiriyoruz. Tire'de doğrudan doğruya köylünün malını satış vardı. Bizimki çok farklı" dedi. 9 beldenin kapandığını ve bunlardan 8.5 milyon TL borç kaldığını anlatan Badem, şunları kaydetti: "Bununla birlikte 250 metrekarenin altında 567 parça arazi kaldı. Bunlar hem çok küçük araziler hem de orada yaşayanlar tarafından uzun süredir işgal edilmiş. Ayrıca bin metrekarenin altında 967 arazi var. Bunlardan 800'ü ağaçlı. Zeytin ve kestane ihalesine çıktık, henüz sonuçlandıramadık. 10 bin metrekare ve 40 bin metrekarelik araziler de var ihaleye çıkartılan ama bunların da köylünün malıyla ilgisi yok."

TİRE İLE KARIŞTIRMAYIN

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise "Mahmut Badem dahil AK Partili 6 belediye başkanımızla bir araya geldik ve kesinlikle köy arazilerine dokunulmayacağı kararını aldık. Arkadaşlarımız bu prensiple hareket ediyor. Kullanılmayan, atıl durumdaki beldelerdeki malları elbette değerlendirecekler. Tire ile karıştırılmasın" diye konuştu. Balabanlı Mahalle Muhtarı Şakir Karataş, "Ağaçların kimin arazisinde ise ona verilmesini talep ettik. Başkan Mahmut Badem de bu yönde çalışma başlattı. Metrekaresi yüksek yerlerin de satılmasını istemiyoruz. Atıl ve küçük parçalara belediyenin ulaşması zor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'i tire'yle karıştırmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN