Egeli Sabah yazdı Büyükşehir yamadı

Mavişehir İZBAN İstasyonu duvarında oluşan çatlakları manşetten duyurmuştuk. Haberimizin ardından Büyükşehir Belediyesi, çatlakların üzerini betonla örterek geçici önlem aldı, tepki çekti

Giriş Tarihi: 20.10.2014
Egeli Sabah yazdı Büyükşehir yamadı
İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımı kullananların raylı sisteme yönelmesini sağlayan yeni ulaşım sistemini 29 Haziran Pazar gününden itibaren uygulama koymuştu. Kent merkezi ve ana arterlerdeki otobüs sayısını azaltarak raylı sistemin daha fazla kullanılması hedeflenirken, her gün binlerce insanın kullandığı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mavişehir İZBAN İstasyonu'nda meydana gelen çökmeler ve çatlakları Egeli Sabah manşetten duyurdu. Mavişehir İstasyonu'ndaki korkutan görüntülerin yayınlanmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi geçici çözüm üretti. İstasyondaki çatlakları sadece betonla kapatan Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları görenlerin tepkisini çekti.

"İSTASYON ÇÖKÜYOR"
İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve raylı sistemin daha fazla kullanılmasını sağlamak için 29 Haziran Pazar gününden itibaren yeni ulaşım sistemine geçti. Yeni ulaşım sistemiyle beraber İZBAN'ı kullananların sayısı arttı. Her gün binlerce kişinin geçtiği İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Mavişehir İZBAN İstasyonu'nun duvarlarında oluşan çatlaklar görenlerde korku yarattı. İstasyonun girişinde duvarda meydana gelen yarılmalar dikkat çekerken, istasyonunu içindeki duvarlarda oluşan çatlaklar da gözle görülebilir boyuta gelmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni önlem almaya çağıran vatandaşlar, "Orta şiddetteki bir depremde bu istasyon çökebilir. O zaman yaşanan can kaybı ve yaralanmaların hesabını kim verecek? Duvarlar aylardır böyle çatlak duruyor. Hiçbir yetkili bu duvarları ve zemindeki çökmeleri görmüyor mu?" şeklinde tepkilerini dile getirmişti. Yaşanan bu durum geçtiğimiz 7 Eylül'de 'İstasyon çöküyor' başlığıyla Egeli Sabah'ta manşet oldu. Haberin yayınlanmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Mavişehir İZBAN İstasyonu'ndaki çatlaklardaki boşlukları sadece üzerine beton dökerek kapattı. Hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı yapılan çalışmalardan gözlenirken, istasyondaki beton dökülerek kapatılan yarıkların üzerinde yeniden bir çatlak oluşması an meselesi. Yetersiz kalan çalışmalar olası bir faciaya davetiye çıkarıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egeli Sabah yazdı Büyükşehir yamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN