Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeytinyağına 'tam not'

Giriş Tarihi: 21.10.2014
Zeytinyağına 'tam not'

Bitkisel yağ sektöründe dünya pazarlarının önde gelen kuruluşu Küçükbay A.Ş. ayçiçekyağı üretiminin lider ülkelerinden Rusya'ya zeytinyağını sevdiriyor

Türkiye'nin coğrafi konumu ve sahip olduğu teknolojilerle "bitkisel yağ sektöründe" Rusya ile çevresinde bulunan Türki Cumhuriyetler için büyük önem taşıdığını belirten Küçükbay Yağ Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, "Ekiz zeytinyağı ile ihracatta Rusya'da yeni ve güçlü bir pazar yaratıyoruz" dedi. Küçükbay, "Rusya'nın ABD ve Avrupa ülkeleri ile gıda ve tarım ürünleri ithalatı konusunda yaşadığı olumsuzlukları ülkemiz için avantaja dönüştürme vaktidir. Bu süreçte hükümetimizin iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesine yönelik attığı adımlar oldukça sevindirici. Biz, sanayiciler olarak bu fırsatları ülkemiz adına en iyi şekilde değerlendirme çabası içerisindeyiz" şeklinde konuştu. Dünya pazarlarında markalı ve katma değerli ürünleriyle sağladıkları başarıyı Rusya ve yağ ihtiyacını bu ülke üzerinden karşılayan çevre ülkelerde de göstermeyi hedeflediklerini sözlerine ekleyen Küçükbay, "Rusya ve Ukrayna ayçiçek yağında dünyada lider konumda. Hitap ettikleri pazar oldukça büyük. Tüm dünyada olduğu gibi bu bölgede de zeytinyağına olan talep giderek artıyor. Küçükbay A.Ş., sahip olduğu ihracat potansiyali ve güçlü marka bilinirliğiyle bu pazarda öne çıkıyor" dedi.

ETKİNLİĞİMİZ ARTACAK

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Rusya ve bölgesinin en geniş kapsamlı fuarlarından Worl Food Moskova'da Küçükbay A.Ş.'yi temsil eden İhracat Satış ve Pazarlama Müdürü Hamide Tunçsiper ise geniş ürün yelpazeleri ile ziyaretçilerden tam not aldıklarını dile getirdi. Tunçsiper, "Dünya gıda sektörünün uluslararası buluşma noktalarından Worldfood Moskova'da, Küçükbay A.Ş.'nin uluslararası platformlardaki gücünü bir kez daha sergilemenin gururunu yaşadık. Bölgede kaliteli ve AB standartlarındaki ürünlere ilgi büyük. Orkide'nin yanı sıra kısa süre önce Küçükbay A.Ş. bünyesine katılan Ekiz, köklü marka geçmişiyle zeytinyağı alanında bize önemli katkı sağladı. Rusya'nın zeytinyağında 100 milyon dolarlık ithalatı var, bunun sadece 1,4 milyon dolarlık kısmını ülkemizden karşılıyor. İhracatımızın daha üst seviyelere taşınması ve bölgede kalıcı olabilmek için Küçükbay A.Ş. olarak bölgedeki etkinliğimizi artıracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytinyağına 'tam not'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN