Türkiye'nin en iyi haber sitesi

120 yıllık çınar

Yeni Asır'ın 120. kuruluş yıldönümü Balçova Kaya Termal Otel'de düzenlenen geceyle kutlandı. Büyük coşkunun yaşandığı etkinlikte, davetliler 120. yıl pastasını birlikte kesti

Giriş Tarihi: 22.10.2014
120 yıllık çınar
Türkiye' nin en köklü ve en eski gazetesi Yeni Asır, 120. kuruluş yıldönümünü Balçova Kaya Termal Otel'de düzenlenen geceyle kutladı. Heyecan ve coşkunun bir arada yaşandığı gecede 120. yıl pastası kesildi. Özgen Akçagül ile Blue Note Orkestrası da şarkılarıyla geceye renk kattı. Sosyal medyadan da ilgiyle takip edilen gecede; Yeni Asır Gazetesi, Türkiye ve dünya sıralamasında "Trend Topic" oldu. Gecede evsahipliğini Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak, Turkuvaz Medya Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık ve Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı ile gazete çalışanları yaptı. Bir konuşma yapan Hüseyin Kocabıyık, "Yeni Asır'ın mutlaka bir çizgisi olmuştur. Bu çizgi Sokullu Mehmet Paşa'dan gelen bir çizgidir ve hiç değişmemiştir. Hakikat çizgisinden, doğruluk çizgisinden şaşmamaya devam edecektir" dedi. Gecede bir konuşma yapan Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı da; Yeni Asır Gazetesi'nin 3 asırlık ömrüne savaşları, imparatorlukları, devrimleri, darbeleri, mücadeleleri sığdırmış koskoca bir çınar olduğunun altını çizdi ve 3 asırdır Türkiye'nin ve Ege'nin haberini yapan Yeni Asır'ın milletten ve demokrasiden taraf olma misyonunu 120 yıl sonra da aynı kararlılıkla süreceğini belirtti.

KALABALIK PROTOKOL
Yeni Asır Gazetesi'nin 120. Kuruluş yıldönümü gecesine Turkuvaz Medya Grubu Başkanvekili Serhat Albayrak'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Binali Yıldırım, Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nüket Hotar, AK Parti Milletvekilleri Nesrin Ulema, Aydın Şengül, Hamza Dağ, Ali Aşlık, Rifat Sait, CHP İzmir Milletvekilleri Mehmet Ali Susam ile Erdal Aksünger, AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi ve Muzaffer Yurttaş, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Ali Gültekin Kılınç, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Yunus Emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, ünlü sanatçı Haldun Dormen, Egeli işadamları; Lucien Arkas, Işınsu Kestelli, Hasan Küçükkurt, Ender Yorgancılar, İdil Yiğitbaşı, Yusuf Öztürk, Emre Kızılgüneşler, Zekeriya Mutlu, Mehmet Baz, Abdullah Kavuk, Veysi Öncel, Mesut Sancak, Halil Aydoğan, Musa Turan, Mustafa Güçlü, Rebii Akdurak, Hüseyin Şahin, Oğuz Özkardeş, Adnan Bosnalı, Gafur Alişer, Kemal Çolakoğlu, Necip Kalkan, Kemal Zabunoğlu, Hakan Ülken, Cemal Elmasoğlu, Yalçın Pekgüzel, Akın Kazançoğlu, Işın Yılmaz, Sıtkı Şükürer, Abdurrahim Tikbaş, Hasan Fehmi Uşaklı, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Aydın Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Memursen İzmir Şube Başkanı Abdurrahim Şenocak, Gediz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyfullah Çevik, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Bağcı, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, siyasi parti yönetici ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, dernek başkanları çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
120 yıllık çınar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN