Doktor ayaklarına geliyor

Giriş Tarihi: 30.10.2014
Doktor ayaklarına geliyor

Sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalara imza atan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, belediye bünyesinde evde sağlık hizmetleri uygulamasını da hayata geçirdi

Menderes Belediyesi'nin başlattığı evde sağlık hizmetleri uygulaması kapsamında, yoksunluk içindeki 65 yaş ve üstü yaşlı bireyler ile her yaştaki yatalak hastaların ve engelli vatandaşların evinde temel sağlık hizmeti Menderes Belediyesi Özel Sağlık Ekibi tarafından ücretsiz olarak veriliyor. Vatandaştan tam not alan uygulamaya talep de yoğun oldu. Vatandaşların uzman doktorlar tarafından evde hasta muayenesi, tedavi ve bakımlarının gerçekleştirildiği uygulama kapsamında, hastaların kendi doktorları tarafından önerilen takip ve tedavileri de Menderes Belediyesi tarafından kurulan özel sağlık ekibince tatbik ediliyor. Periyodik hasta takip sistemi ile hastaların sağlıkları da güvence altına alınmış olunuyor. Evde bakım hizmeti kapsamında yeni doğan hizmeti, hoş geldin bebek uygulaması ve 7/24 cenaze nakil hizmeti de ücretsiz olarak Menderes Belediyesi tarafından vatandaşlara sunuluyor İlçedeki gebelere, lohusa ve yeni doğanlara yönelik gerçekleştirilen uygulama ile gebelerin periyodik gebe muayenesi, beslenme ve doğuma hazırlık eğitimleri ile bütün tetkik ve tahlilleri ücretsiz olarak Menderes Belediyesi tarafından sağlanıyor.

SESSİZ ÇOĞUNLUĞA HİZMET

Sevgi, saygı ve samimiyet ilkesiyle yola çıktıklarını hatırlatan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, şunları kaydetti: "Yaşlılarımız, engellilerimiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmak bizim önceliğimiz. Bu kapsamda en temel ihtiyaçlarımız arasında yer alan sağlık hizmetlerini vatandaşlarımıza sunmak bizim için önemli bir görevdi. Hastalıkta ve sağlıkta Menderesli kardeşlerimin ailesinden biri gibi, sorumluluk sahibi olmayı görev biliyoruz. Kimsesizlerin kimsesi, sessiz çoğunluğun sesi olacağız sözünü verdik, şimdi hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın doğumundan ölümüne kadar Menderes Belediyesi olarak yanlarındayız. Biz göreve gelirken onlara iyi günde ve kötü günde yanlarında olacağımızın sözünü verdik. Çünkü Menderesli kardeşlerimiz bizim ailemiz. Ve biz ailemizin her zaman yanındayız. Onlar için ne yapsak az. Menderesli kardeşlerim ve Menderesimiz için var gücümüzle gece demeden gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktor ayaklarına geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN