1923 kişi zeybek oynadı

Giriş Tarihi: 31.10.2014
1923 kişi zeybek oynadı
Bayraklı Belediyesi tarafından Smyra Meydanı'nda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlaması uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek görüntülerin altına imza atıldı. Saatler 19.23'ü gösterdiğinde 1923 kişi aynı anda zeybek oynadı ardından da bir araya gelerek 1923 rakamını oluşturdu. 'de Bayraklı Belediyesi Cumhuriyetin kurluşunun 91. yıl dönümünde uzun yıllar unutulmayacak bir etkinlik gerçekleştirdi. Bayraklı Smyra Meydanı'nda saat 19.23'te 1923 kişi aynı anda zeybek oynadı ardından da bir araya gelerek 1923 rakamını oluşturdu. Etkinliği izlemeye gelen binlerce kişi hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı'nı söylemesi ile alandaki coşku zirveye çıktı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, zeybek oynayan ekibi tebrik etti.

İZMİR,'CUMHURİYET MEŞALESİ' İLE PARLADI
İzmirliler, Ermenek'te yaşanan maden kazasının burukluğu içinde geçen Cumhuriyet Bayramı'nı akşamki fener alayına buluşarak kutladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekilleri, bazı belediye başkanları ile çok sayıda İzmirlinin katıldığı Fener Alayı yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı'ndan Gündoğdu Meydanı'na kadar sürdü. İzmirlilerin ellerindeki meşaleler ve Türk bayrakları ile birlikte marş söyleyerek gerçekleştirdiği yürüyüş, evlerinin balkonlarından katılanlarla birlikte daha büyük bir coşkuya ulaştı.

DENİZLİ'DE DEV TÜRK BAYRAĞI
Denizli'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri 700 metrelik Türk bayrağıyla "Cumhuriyet Yürüyüşü" düzenledi. Denizli Atatürk Stadı önünden başlayan yürüyüşe, 26 sivil toplum örgütü ile siyasi partilerin oluşturduğu Denizli Demokrasi Platformu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı yürüyüş sırasında 700 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde bayrak açıldı. Yürüyüş, Kıbrıs Şehitleri, İnönü ve İstiklal caddeleri boyunca devam etti. Yürüyüş sırasında vatandaşlar, "Atatürk'ün askerleriyiz", "Türkiye laiktir laik kalacak" ve "Ne mutlu Türk'üm diyene" şeklinde slogan attı. Yürüyüşe güzergahtaki evlerde oturan vatandaşlar da destek verdi. Gruptakiler, Delikliçınar Meydanı'nda davul ve zurna eşliğinde halay çekti, Onuncu Yıl Marşı'nı söyledikten sonra dağıldı.

NOSTALJİK TUR
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 91. yıldönümünü ilçede düzenlediği etkinliklerle hemşehrileri ile birlikte çoşku ile kutladı. Başkan Piriştina, eski Buca Stadı'ndaki resmi törenin ardından Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Volkswagen Beatle eğlencesine katıldı, üstü açık nostaljik araçla 'Cumhuriyet Turu' at

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1923 kişi zeybek oynadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN