Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Muhalefet böyle olur'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, partilerinin İzmir'de başarılı bir muhalefet örneği ortaya koyduğunu, CHP'den de aynı performansı beklediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 31.10.2014
'Muhalefet böyle olur'
AK Parti Yerel Yönetimler Koordinasyon Toplantısı Balçova Termal Otel'de yapıldı. Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Hükümetin İzmir'i diğer belediyelerden ayırmadığını söyleyerek "İstanbul'u ne kadar pay gidiyorsa İzmir'e de o kadar destek veriyoruz. Şu ana kadar 26 milyar TL yatırım yapıldı" dedi. Yerel seçim sonrası halkın gerçekleri gördüğünü anlatan Gül, "Muhalefet nasıl yapılır İzmirli hemşehrilerimiz görüyor. Daha da iyisini yapacağız. Keşke AK Parti'nin İzmir'de yaptığı muhalefet Ankara'da da ana muhalefet partisi tarafından yapılsa. Ana muhalefet lideri Türkiye ile ilgili değil. Suriye ve Esed'e destek mesajları veriyor. Hükümet 'İzmir'e daha az, İstanbul'a daha fazla vereyim' anlayışında değil. İzmir'in yerel yönetimlerde daha iyi çalışacak belediyelere ihtiyaç var. Başta Binali Yıldırım olmak üzere bütün bakanlarımız ve milletvekillerimiz hizmet için çabalıyor. İzmirlinin neye ihtiyacı varsa bunun mücadelesini vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

HER ŞEYE AVM!
İzmir Milletvekili Hamza Dağ da "Artık İzmir'de maç tek kale değil. Fay hatlarının kırıldığı bir süreci İzmirliler bize sundu. Şimdi Karşıyaka Soğukkuyu'da bir bina yükseliyor. Etrafındaki binalar 7 katlı iken bu 15 katlı... Karşıyaka Belediyesi bunu onaylarken engelleyemiyorsak yargıya gitmeliyizi... Diyorlar ki 'Aziz Bey çalışıyor ama hükümet engelliyor'.. Bu koca bir yalan! Bizim stat projelerimiz, kruvaziyer limanı projemiz var ama hep birlikte 'olmaz' diyorlar. Yeni stat projelerine ruhsat başvurusu yapıldı bakalım ne yanıt verecekler. Hükümetin İZKARAY Projesi'nin Körfez Geçişi'ne de 'olmaz' diyorlar. Madem ki çalışmak istemiyorsunuz çalışana izin verin. Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz. Nereye bir proje üretilse 'alışveriş merkezi yapılacak' deniliyor. Aslında kendileri ruhsat ve imar verdiler" dedi.

YAPICI ANLAYIŞTAYIZ
İl Başkanı Bülent Delican da İzmir'de muhalefeti yapıcı bir anlayışla sürdürdüklerini ifade etti. Delican, "Bizim belediyelerimiz ileride ders olarak okutulacak çalışmalar yapıyor. Biz kimseyi suçlamıyoruz. Biz bu işe gönül verdik. Sevdalıyız. Biz kavga siyasetinden yana değiliz. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile günde 300 bin kişiyi taşıyan İZBAN'ı yaptık. Büyükşehir ile ortak çalışmak için gayret gösteriyoruz. Bizim belediyelerimizin Büyükşehir ile Büyükşehir'in ise merkezi hükümet ile çalışma mecburiyeti var. İzmir'de çakılan her çivinin destekçisini olacağız. Büyükşehir ve CHP'li ilçe belediyelerinin Ankara'ya giden talepleri geri dönmeyecek. İzmir'de vatandaş açısından hiçbir boşluk bırakmayacağız. Altı belediyemiz ile hizmeti, 22 CHP ve 2 MHP'li belediyede ise muhalefeti sonuna kadar yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Muhalefet böyle olur'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN