Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stadın engeli Kocaoğlu

AK Parti Milletvekili Şengül, stat karmaşasının tek sorumlusunun Kocaoğlu olduğunu söyledi. Çiğli'nin belediye başkanı Hasan Arslan da "Stat Çiğli'ye değil Mavişehir'e yapılsa daha iyi" dedi

Giriş Tarihi: 9.11.2014
Stadın engeli Kocaoğlu
İzmir'de oyaşanan stat karmaşasının en büyük sebebinin Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olduğunu söyleyen AK Parti Milletvekili Aydın Şengül, Kocaoğlu'nun bir taraftan sivil toplum kuruluşlarını kışkırtarak Hükümetin her yatırımını mahkemeye taşırken, diğer taraftan da "İzmir'e yatırım yapılıyor" diye şikayette bulunduğunu savundu. Kocaoğlu'nun kulüpleri kendine muhtaç etmek istediğini dile getiren Şengül şunları kaydetti:"Stadyum konusu ne zaman gündeme gelirse, Aziz Kocaoğlu ben yaparım diyor. 9 senedir başkansın neden yapmadın o zaman. İhalesi tamamlanmış, bütçeden pay ayrılmış 2 stadın yapılmaması için her şeyi deniyor. Örnekköy'de buldukları arazide mera çıkınca iyice köşeye sıkıştılar. Büyükşehir ve Karşıyaka Belediyesi Başkanları'nın dedikleri gibi Yalı'ya yapılacak stat trafiği aksatmaz. Dünyanın birçok yerinde statlar şehrin merkezinde yer alıyor. Diğer taraftan Karşıyaka'ya yapılacak stat Karşıyaka'nın geleceğini de kurtaracak. Şu anda her iki projenin her şeyi bitmiş durumda 1-1,5 sene içinde hizmete girecek. Yeni bir yerin bulunup ihaleye çıkıp teslim edilmesi 5 seneyi bulur. Bir maç için 500 kilometre yol gidip Sakarya'da oynamak zorunda kalan İzmir kulüplerinin bekleyecek zamanı yok."

ÇİĞLİ GÖNÜLSÜZ
Karşıyaka Spor Kulübü'nün (KSK) talebi doğrultusunda projelendirilen ve ihalesi tamamlanıp, ödeneği ayrılan Karşıyaka Stadı'nı istemeyenlerin Örnekköy'den sonra gündeme getirdiği Çiğli alternatifine, bu ilçenin belediye başkanından itiraz var. CHP'li Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan açıkça "stadı istemiyoruz" demese de "Mavişehir'i yapılsa daha iyi olur" şeklinde üçüncü bir alternatif ortaya koyarak, Çiğli'ye stat projesine destek vermedi. "Arazi Büyükşehire ait isterse yapar, söz hakkımız yok" diyen Arslan, bir yandan da "Böylesine büyük bir proje için kimse bize ulaşmadı" biçiminde sitemini de dile getirdi. Arslan, " Stat Mavişehir'de daha önce düşünülen arazide yapılırsa daha iyi olur. Ama Sayın Kocaoğlu, stadı illaki buraya yapacağım derse bizim bir söz hakkımız yok" şeklinde görüşlerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stadın engeli Kocaoğlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN