Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saygıyla andık

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 76. yılı dolayısıyla 'de anma törenleri düzenlendi. Saat 9.05'te hayat adeta durdu, sirenler çaldı. Tüm İzmir, Ata'yı anmak için saygı duruşunda bulundu

Giriş Tarihi: 11.11.2014
Saygıyla andık
AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 76. yıldönümünde anma mesajı yayınladı. Yıldırım mesajında şu cümlelere yer verdi; "Milletimizin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biri olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 76. yıldönümünde rahmet ve şükranla anıyoruz. O sadece Türk Milletinin değil, ezilen ve sömürülen tüm milletlerin istiklal mücadelesinin ufuk insanıdır. O kazandığı zaferlerle sadece bir asker değil aynı zamanda büyük bir devlet adamı ve milletimizin insanlık alemi içinde yükselen hürriyet bayrağıdır. Onun kurduğu Cumhuriyetin ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bir mensubu olarak Milletimize hizmet yolunda onu rehber ediniyoruz. Makamı yüksek, mekanı cennet olsun."

TRAFİK AKIŞI DURDU
İzmir'de Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, CHP İzmir Milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Birgül Ayman Güler, Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu'nun yanı sıra siyasi parti temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'de sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada çevre yollardaki trafik akışı da durdu, vatandaşlar da saygı duruşuna eşlik etti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile göndere çekilen bayrak yarıya indirildi. Törende "Anıt Şeref Defteri"ni imzalayan İzmir Valisi Mustafa Toprak, Kurtuluş Savaşının önderi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 76. yılında sonsuz minnet, şükran ve rahmetle andığını belirtti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 76. yıldönümü dolayısıyla Menderes Belediyesi de lokma döktürüldü. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi, saygı ve özlemle andıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saygıyla andık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN