İlk hamle Güler'den

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun üstünü çizdiği Milletvekili Birgül Ayman Güler'den sert hamle geldi. Güler, "CHP'nin başarılı olması için parti yönetiminin istifa etmesi gerekir" dedi

Giriş Tarihi: 12.11.2014
İlk hamle Güler'den
CHP'de Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifası Sühehl Batum'un da disipline gönderilmesinin ardından gözler diğer ulusalcı vekillere çevrilmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından üstü çizilen diğer isim olan Milletvekili Birgül Ayman Güler'den sert bir çıkış geldi. CHP'nin 2015 genel seçimlerde başarılı olabilmesi için parti yönetiminin istifa etmesi gerektiğini ifade eden Güler, "Atatürk'ün en büyük mirası olan gerçek CHP, partinin önünün bu şekilde açılmasıyla Türk halkının partisi olacaktır" dedi. Çevreci Atatürkçü Düşünce Derneği'nin davetlisi olarak Almanya'da bir toplantınya katılan Güler, CHP yönetimini eleştiri yağmuruna tuttu. CHP'nin politika ve icraatlarının yanlış olduğunu dile getiren Güler, "Saadet Partisi'nden CHP Genel Başkan Yardımcılığına getirilen ve 'Atatürk'e 'kefere' diyebilen Mehmet Bekaroğlu'nun açıklamaları ortada. Cumhurbaşkanı adayını da herkes gördü" dedi. Güler, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifası ve Süheyl Batum'un da ihraç istemiyel Yüksek Disiplin Kurulu'na sevkedilmesinin yanlış olduğunu kaydetti. Bekaroğlu'nun parti içindeki ulusalcılar hakkındaki açıklamalarına tepki gösteren Güler, "Bekaroğlu'nun 'Yeni CHP Yönetimi' içerisindeki Ulusalcı Milletvekilleri'nin temizlenmesi CHP'ye fayda sağlar' açıklaması büyük bir talihsizlik. CHP'nin içersindeki 'Vatanını, milletini, bayrağını seven ulusalcıların harcanması' gerektiğine inanmış Bekaroğlu'nun son açıklamaları bardağı taşıran damla oldu" dedi. Milletvekili Güler, "Bunu ilk kez burada sizlere açıklıyorum. CHP'nin 2015 Genel Seçimleri'nde güçlenerek zaferle iktidara gelebilmesi için, CHP'nin yeni yönetimi ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet ediyorum. Atatürk'ün en büyük mirası olan gerçek CHP, partinin önünün açılmasıyla Türk halkının partisi olacaktır" dedi.

GÖZDEN ÇIKARILMIŞTI

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gözden çıkarılan ve önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili adayı yapılmayacağı belirtilen Güler'in istifa ettikten sonra farklı bir partide siyasi hayatına devam edeceği kulislerden sızan bilgiler arasında. Son dönemde seçim yenilgilerinde Güler'in kullandığı sert üslubunun Kılıçdaroğlu'nun bu kararı almasında etkili olduğu belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk hamle Güler'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN