EBSO'dan özel teşekkür

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, Bakan Fikri Işık'ın, 'Sanayicilere yönelik binaları devlet yapacak' açıklaması üzerine özel teşekkür mektubu yolladı

Giriş Tarihi: 15.11.2014
EBSO'dan özel teşekkür
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın ülke genelinde kurulacak 3 büyük yatırım bölgesinde sanayicilere yönelik binaları devletin yapacağı açıklamasından büyük sevinç ve mutluluk duyduklarını açıkladı. Yorgancılar, sanayi ve üretime verilen desteği gösteren bu açıklama sonrası EBSO olarak Bakan Işık'a iletilmek üzere bir teşekkür mektubu kaleme aldıklarını belirterek, "Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık'ın, fabrikaları devlet yapacak açıklamasından, sanayi ve üretime verdiği değer ile konuya bakışından büyük memnuniyet duyduk. Üreten kesimin temsilcileri olarak bu konuya gösterdiği hassasiyet ve ilgi için kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi. Yorgancılar, devletimizin bu uygulamasıyla, yatırım yapacak sanayicilere cesaret verdiğini, üretmek isteyen girişimcilerin sermayesinin önemli bir bölümünü binaya yatırmak zorunda kalmayacağını, üretime yönelik sermaye yetersizliğinin önüne geçileceği ve yeni yatırımlar sayesinde daha çok yurttaşımızın istihdam edileceğini, işsizliğin çözümüne büyük katkı sağlanacağını vurguladı.

İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Yorgancılar, "Her zaman, üretim yoksa kalkınmak hayaldir diyoruz. Çok hızlı bir şekilde yeni bir sanayi-üretim hikayesi yazılmalı. Mevcut durumda sanayici üretim, yatırım yapmaya karar verdiği zaman gidiyor bir arsa alıyor. 10 bin metrekarelik kapalı bina yapacaksa 20 bin metrekarelik arsa almanız lazım. Bunun maliyeti metrekaresi 40 dolar olsa, 8 milyon lira eder. 5 milyon lira da bina inşaatına gider. Hani makinelerin, hani işletme sermayesi? Sanayici fabrika parasını 120 ay içinde öderse, arsa ile binaya yatıracağı parayı makineye ve işletme sermayesine yatırır, dolayısıyla üretimle birlikte istihdamın önü açılır" dedi. Proje hayata geçtiğinde kent içinde dağınık halde elverişsiz koşullarda faaliyetlerde bulunan sanayi tesislerinin de sanayi bölgelerine taşınarak kentsel dönüşümü kolaylaştıracağını vurgulayan Yorgancılar, "Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı'mız Fikri Işık, 3 bölgede yapılacak olan yatırımlarda fabrika binalarının Bakanlık tarafından yapılacağını, sanayicinin kira olarak geri ödeyeceğini söyledi. Bu son derece olumlu, beklediğimiz, güzel bir gelişme. Bu önerimizin 4 yıl sonra sonucunu almaktan büyük memnuniyet ve heyecan duydum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBSO'dan özel teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN