Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aliağa'da yıldızlar geçidi

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Aliağa'da yıldızlar geçidi

Türk sinemasının 100'üncü yılı İzmir'in Aliağa ilçesinde kutlandı. Ediz Hun, Filiz Akın ve Türkan Şoray gibi pek çok ünlü sanatçının katıldığı etkinlik, Aliağalılardan büyük ilgi g

Türk sinemasının ustalarının bir araya geldiği Aliağa Enka Salonu'ndaki 100. yıl etkinliği rüya gibi görüntülere sahne oldu. Volkan Severcan'ın sunduğu gece Ressam İbrahim Enez'in koleksiyon sahibi Necdet Arıkan'a ait Türk sinemasının film afişlerinden oluşan yağlı boya resim sergisinin beğeniye sunulmasıyla başladı. Katılımcıları zaman tünelinde adeta yolculuğa çıkaran sergide özellikle 1960'lı yıllarda, Türkan Şoray'ın başrol aldığı 'Beni Osman Öldürdü', Fatma Girik'in 'Sevenler Ölmez' ve Filiz Akın'ın oynadığı 'Gurbet Kuşları' gibi sinema filmlerinin afişlerini konu alan yağlı boya tabloları ilgi odağı oldu. Afişlerde yer alan birçok ismin ebediyete intikal ettiğine dikkat çeken Ediz Hun, göz yaşlarına hakim olamadı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Türk sinemasının 100'üncü yılı vesilesiyle sinemaya emek vermiş değerli sanatçıları Aliağa'da misafir etmekten büyük onur ve mutluluk duyduğunu söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Nihat Gül de "Sanayi ve ticaret şehri olan Aliağa'yı kültür ve sanat ilçesine dönüştürecek her türlü projeye bakanlık olarak destek vereceğiz" dedi. Törende sanatçılara 'Yaşam Boyu Onur' ödülleri verildi. Yeşilçam'ın masum sarışını Filiz Akın'a ödülünü Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar sundu. Ediz Hun'a Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Türkan Şoray'a ise Nihat Gül ödüllerini takdim etti.

SANATÇILARA SEVGİ SELİ
Etkinlikte Deniz Çevik'in güftesi Sadık Şendil, bestesi Şekip Ayhan Özışık'a ait olan 'Senede Bir Gün' şarkısını okuduğu sırada Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ile Türkan Şoray bir süre dans etti. Başkan Acar ile Şoray'ın dansı katılımcılardan alkış aldı. Etkinlik Türkan Şoray, Ediz Hun, Filiz Akın'ın yanı sıra Sümer Tilmaç, Cengiz Sezici, Yusuf Sezgin, Ertem Göreç, Agah Özgüç, Yılmaz Atadeniz, Yavuz Işıklar gibi Türk sinemasına gönül vermiş yıldızları bir araya getirirken, kutlama programına Ufuk Kaplan, Ekin Türkmen, Melda Gür, Bekir Aksoy gibi genç aktör ve aktrisler de katıldı. Burada sevgi seliyle karşılanan sanatçılar yoğun ilgi nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Sanatçılar, Aliağalı hayranlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aliağa'da yıldızlar geçidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN