Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taraftarlar susmayacak

Giriş Tarihi: 17.11.2014
Taraftarlar susmayacak

Stat sorunu yüzünden maçlarını İzmir dışında oynamak zorunda kalan 6 kulübün 7'den 70 yaşına kadar olan taraftarı, sonuç alıncaya kadar protestolarını sürdürecek

Alsancak Stadı'nın depreme dayanıksız olmasının ardından tarihi stadın maçlara kapatılması üzerine sorun yaşayan İzmir'in 6 kulübünün taraftarı sonuç alıncaya kadar eylemlerini sürdürme kararı aldı. Cumhuriyet Meydanı'nda önceki gün toplanan binlerce taraftar 'Stadımızı istiyoruz' 'Yeter Aziz Kocaoğlu yeter', 'İzmir stadını istiyor' tezahüratlarıyla meydanı inletirken, sonuç alıncaya kadar protestolara devam edeceklerini de açıkladılar.

ARTIK ENGEL OLMAYIN

Stat sorununun çözülmesinde uzlaşma problemi çıkaranlara, dava açarak ihalesi yapılan statların yapımına engel olmaya çalışanları ne kendilerinin ne de tarihin affedeceğini belirten Altay, Altınordu, Bucaspor, Göztepe, İzmirspor ve Karşıyaka'nın taraftar temsilcileri, daha büyük organizasyonla 10 binlerce taraftarı toplayarak meydanlarda seslerini bir kez daha duyarmaya çalışacak.

İKİ STAT YAPILSIN

Taraftarlar İzmir'in iki yakasına birer modern stat yapılmasını ayrıca mevcut Atatürk Stadı ile Alsancak Stadı'nın da şartlarının iyileştirip, modern hale getirilmesini de istiyor. Taraftarlar, "Renk ayırımı yapmadan 6 kulübün taraftarı ortak noktada buluştu. Artık üvet eylat muamelesi görmek istemiyoruz. Sesimize kulak verin" mesajını verdiler.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Alsancak Stadı'nın kapatılmasının ardından çeşitli eylemlerle seslerini duyurmaya çalışan Altay'da başkan Aslan Savaşan da önceki gün Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan mitingde yerini alırken, "Bıçak kemiğe dayandı. Bu çığlığı yetkililer duymalı, görmeli ve acil olarak cevap vermelidir" dedi.

İSTEĞE KULAK VERİN

Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, mitingin bir tepki değil stat konusunda taraftarların bir istek çığlığı olduğunu belirtti. Bunun istek toplantısı olarak algılanması gerektiğini vurgulayan Diniz, "İzmirli artık kendi statlarında maçlarını oynamak istiyor " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taraftarlar susmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN