Çifte standarda son verin

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Çifte standarda son verin

'de Sakatlar Derneği'ne destek veren Bilal Doğan, Başkan Kocaoğlu'nu eleştirdi. Doğan, "Kamu yararına çalışan derneklere sağlanan kolaylıklar bu derneğe de yapılmalı. Eşitlik istiyoruz" dedi

Sakatlar Derneği Şubesi'nin, Büyükşehir Belediyesi'ne olan 16 bin liralık kira borcu nedeniyle icraya verilmesine tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi önündeki eylemlerini 14 gündür sürdüren engellilere bir destek de İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan'dan geldi. Belediye önünde basın açıklaması yapan Doğan, "Ey Aziz Kocaoğlu kira aidat bedeli olan 1550 liralık tutarı meclise getir çözelim" dedi.

AĞIR ŞARTLAR VAR
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Konak Center'da kiracısı konumundaki Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi'nin tahliyesi için 4. İcra Hukuk Mahkemesi'nde dava açmasına yönelik tepkiler büyüyor. Egeli Sabah'ın "Engelsiz İzmir'de engelliye yer yok" ve "İcraya kızan engelliler CHP'yi kara listeye aldı" başlıklarıyla gündeme getirdiği konuya ilişkin, Büyükşehir Belediyesi'nin herhangi bir adım atmaması nedeniyle engelliler 14 gündür belediye önünde oturma eylemi yapıyor. Günlerdir eylemlerini sürdüren engellilere destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, belediye önünde yaptığı basın açıklamasında İzmir Büyükşehir Belediyesine olan kira borcu ile gündemden düşmeyen Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesine haksızlık yapıldığını düşündüğünü vurguladı. Doğan, "AK Parti grubu ve meclis üyeleri olarak bu konuyu sizlerin de bildiği gibi 2 kez meclise taşıdık. Fakat AK Parti'den başka hiçbir meclis üyesi ve başkanı bizim kadar duyarlı davranmadı. Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi kira bedeli olan 16 bin lira, avukatlık ve dava masrafları ile birlikte oluşan 22 bin liralık bedelin ödenmemesinden dolayı kapı dışarı edilmek istenmekte. Biz burada diğer kamu yararına çalışan derneklere sağlanan olanakların bu derneğe de sağlanmasını istiyoruz. Bu dernek üyelerinin talebi mevcut borçlarının iptal edilmesi değildir. İstediğimiz bundan sonra aynı şartlara sahip olmalarıdır" dedi. Konuşmasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na seslenen Doğan, "Eyyy Aziz Kocaoğlu, konuyu meclise getir. Biz AK Parti Grubu olarak çözüm üretmekten yanayız. Bu yapmaz iseniz bundan sonra AK Parti Grubu olarak sokaklarda olacağız. Engelsiz İzmir sloganı ile yola çıktığınız İzmir'i engelli İzmir'e çevirdiniz" diye konuştu. Bilal Doğan'ın ardından konuşan Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi Başkanı Erdem Çelçioğlu, "AK Parti'ye bize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Biz meclisten çözüm istiyoruz. Geçen mecliste bize 'Valilikten istesinler' dediler. Ne münasebet biz ne için Valilikten yardım istiyoruz. O zaman siz kimsiniz, ne iş yaparsınız? Diğer kamu yararına çalışan derneklerde bizim ödediğimiz bedelleri ödüyorlarsa tamam ama böyle bir şey olmadığını biliyoruz. Diğer derneklerle aynı şartlarda olmak istiyoruz. Empati yaptıklarını söylüyorlar. Empati tekerlekli sandalyeye 10 dakika binip 2 metre gitmekle empati olmaz. Empati yapmak istiyorsanız. Sandalyeye binip sabah dokuzdan akşam ona kadar bekleyin o zaman konuşun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çifte standarda son verin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN