Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Statlar için köstek değil destek olun

Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Göztepe ve Karşıyaka statlarıyla alakalı sürekli farklı yerlerin söylendiğini belirtti. Engellemelerin olduğuna dikkat çeken Kılıç, "Oturup konuşarak bu işi kısa sürede çözeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Statlar için köstek değil destek olun
'de ihalesi gerçekleşen Karşıyaka ve Göztepe statlarının inşaatı, açılan davalar ve ruhsat engellemeleri yüzünden bir türlü başlatılamazken, İzmir kulüplerinin maçlarını oynayacak stat bulamaması, taraftarları da isyan ettirme noktasına getirdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İzmir'deki stat çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulurnud. Stat yapmamak gibi bir düşüncelerinin olamayacağına dikkati çeken Bakan Kılıç, "Atatürk Stadı şu anda kullanımda. Bakımı bitmiş durumda, bu hafta da maç oynandı orada" dedi. Alsancak Stadı için verilen raporun ise çok açık olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, "O rapora istinaden başka bir şey yapmak mümkün değil. Rapor, buranın güçlendirmeye elverişli olmadığını açık ve seçik olarak ortaya koymuş durumda" değerlendirmesinde bulundu. Kılıç, Alsancak Stadı'nın yerinin, yine spor alanı olarak kalacağını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "O işe bakıp, yolumuza ona göre devam edeceğiz. Ancak Göztepe ve Karşıyaka'daki statlarla da alakalı olarak herkes farklı bir şeyler söylüyor. İzmir'in bu noktadaki eksikliğini gidermek konusunda bir çekincemiz, bir ön yargımız yok. AK Parti hükümetleri döneminde İzmir'e çok ciddi yatırımlar yapıldı, bizim de farklı bir düşüncemiz yok ama gerçekten sürekli farklı bir şey geliyor karşımıza. Oturacağız konuşacağız, bunu çözeceğiz. Ancak bu noktada bizim de İzmir tarafından desteklenmemiz gerekir. Oturup da iş yapmaya çalışanlara da lütfen yardımcı olun, önümüzü açın."

İZMİR'E GELECEK
Kasım ayının ilk haftasında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu kabul eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İzmir'in stat sorununu çözmek için olumlu sinyaller vermiş ve yakın zamanda bu konu için İzmir'e geleceğini dile getirmişti. Bakan Kılıç'ın ihalesi gerçekleşen Gürsel Aksel ve Karşıyaka Yalı ile ilgili ruhsat ve açılan davalar, Göztepe'nin alternatif olarak önerdiği Uzundere, Karşıyaka'nın ise Çiğli ile ilgili taleplerinin masaya yatırılacağı ziyarette önemli gelişmelerin yaşanacağı bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Statlar için köstek değil destek olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN