Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haberhattı

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Haberhattı
KEMERALTI İÇİN BÜYÜK GÜÇBİRLİĞİ
Ortakları arasında İzmir Büyükşehir ve Konak belediyelerinin de bulunduğu Tarihi Kemeraltı AŞ (TARKEM) hedef büyüttü. 117 ortaklı şirketin yönetimi güçlendirildi. TARKEM'in yeni yönetim kurulu üyeleri: Samim Sivri (Başkan), Murat Demirer, Uğur Yüce (Başkan Vekili), Hasan Eke, Sami Azar, Muzaffer Tunçağ, Ümit Kaya, Necdet Kestelli, Temel Aycan Şen, Moris Bencuya, Önder Dağıstan, Hüseyin Porsuk, Deniz Barçın, Işın Yılmaz, Bekir Pakdemirli, Özgür Mineliler, Nazif Ulusoy.

MANİSA'DA KOAH'LI HASTA SAYISI ARTIYOR
Manisa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Dünya KOAH Günü nedeniyle Manolya Meydanı'nda stant açarak ücretsiz nefes ölçtü, sigara bağımlılığı testleri düzenledi ve vatandaşları bilgilendirdi. İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, Manisa'da kronik obstrüktif akciğer hastası (KOAH) sayısının her geçen gün arttığını açıkladı. "Kronik bronşit" olarak da bilinen KOAH'ın sigara kullanımının artmasıyla yaygınlaştığını belirten Dr. Ziya Tay, Manisa'da KOAH'lı sayısının 42 bine ulaştığını açıkladı.

OTOMOTİVCİLERDEN SAĞLIĞA YATIRIM
Ege Otomotiv Derneği (EGOD) ile Özel Ata Sağlık Hastanesi arasında, üyeler ve birinci derece yakınlarına özel anlaşma yapıldı. EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ ile hastane müdürü Nurettin Demir arasında imzalanan protokolle otomotivciler kurumdan alacakları sağlık hizmetlerinden indirimli olarak yararlanacak. İduğ, "Umarım bu anlaşma bizi taşıyan, ayakta tutan vücudumuzu gözden geçirmemiz için iyi bir sebep olur. Protokolden 10 bin kişinin faydalanmasını hedefliyoruz" dedi.

KIŞIN SU TÜKETİMİ İHMAL EDİLMEMELİ
İzmir Üniversitesi Hastanesi'nden Diyetisyen Burcu Çetinler, kış aylarında terleme olmadığından sıvı alımının ihmal edildiğini, vücut ısısının dengede tutulması, toksinlerin atılması, metabolizmanın dengede tutulması adına günde mutlaka 2-2.5 litre su tüketilmesi gerektiğini söyledi. Taze sıkılmış meyve suları, kuşburnu, adaçayı gibi bitki çaylarının tüketilmesini de öneren Çetinler, "Kış aylarında bağışıklığın düşmesi hastalıklara davetiye çıkarır. Bu yüzden kışın dengeli beslenmek önem kazanır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haberhattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN