Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayşegül yine kayıp

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Ayşegül yine kayıp

İzmir'de 3 ay önce evden kaçan Ayşegül E. tekrar sırra kadem bastı. Anne Gülseren Hız, kızını erkek arkadaşının kaçırdığını iddia etti

İzmir'de geçtiğimiz ağustos ayında evden kaçan 16 yaşındaki Ayşegül E. aradan geçen 3 ayın ardından tekrar sırra kadem bastı. Ayrı olan anne babasına kızarak evden kaçan genç kız, Egeli Sabah'ın konuyu gündeme taşımasının ardından 10 günlük firarına son verip evine geri dönmüştü. İlk ifadesinde evden kaçarak Gümüldür'e gittiğini, önce deniz kenarında sonrada yaşlı bir çiftin evinde kaldığını söyleyen Ayşegül E.'nin aslında İzmir'den hiç ayrılmadığı ve 20 yaşındaki erkek arkadaşının evinde olduğu ortaya çıkmıştı. Ayşegül E.'nin annesi Gülseren Hız, genç kızın 20 yaşındaki sevgilisi Osman Ö'den, annesinden ve üvey babasından şikayetçi olmuş ve bu nedenle tehdit edildiklerini söyledi. Hastanede tedavi gören babannesine refakat eden genç kız, markete gittiği sırada 4 kişinin kendisini takip ettiğini ve bir tanesinin ise tokat attığını iddia etti. Evine gitmek üzere yola çıkan Ayşegül E. tekrar takip edildiğini fark ederek arkadaşını aradı ve "15 dakika içerisinde tekrar aramazsam, aileme haber ver" diye uyardı. Aradan geçen sürede genç kızdan haber gelmeyince, anne Gülseren Hız kızının kaçırıldığını iddia etti.

TEHDİT EDİLDİĞİNİ SÖYLEDİ

Kötü günleri geride bıraktıklarını ve yepyeni bir hayata başladıklarını belirten anne Gülseren Hız, kızını alıkoyan erkek arkadaşı Osman Ö'nün 'Ben bu suçtan içeri girmem, illa içeri gireceksem adam vururum o şekilde içeri girerim" diyerek tehdit ettiğini de söyledi. Kızının 4 kişi tarafından takip edildiği olayı korkarak arkadaşına anlattığını belirten anne Hız, "Bir bakkala sığınarak, arkadaşını aramış ve '15 dakika içerisinde haber vermezsem anneme haber ver' demiş. O saatten sonra bir daha Ayşegül'den haber alamıyoruz. Kızımı, erkek arkadaşının kaçırdığından şüpheleniyorum" dedi. Anne Gülseren Hız şimdi, kızına kavuşacağı günü bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayşegül yine kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN