'Dertleri İzmir değil'

Giriş Tarihi: 23.11.2014
'Dertleri İzmir değil'

'Dertlerİ İzmİr değİl' AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı'nın 5. Olağan Kongresi'ne katılan Zeybekci, Büyükşehir'i eleştirdi. Zeybekci, "Her yağmur yağdığında İzmir tanınmayacak hale geliyor. Bunları hiç görmüyorlar mı" dedi

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı'nın 5.olağan kongresi gerçekleştirildi. Karşıyaka'da 3 yıldır süren Kerem Ali Sürekli dönemi, Karşıyaka Meclis Üyesi Abdullah Mertoğlu'nun ilçe başkanlığa seçilmesiyle sona erdi. Karşıyaka ilçe kongresine katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CHP'nin İzmir'in geleceği ile ilgili derdinin olmadığını belirterek, Ekonomi Zirvesi'nde yapılan açıklamaları hatırlattı. Zeybekci, "İzmir'de ekonomi zirvesi yaptık. Tüm oda başkanlarını çağırdık. Biz bu memlekette ne yapılacaksa, dertlere çözüm bulunacaksa ancak ve ancak demokrasiyle olacağını düşünüyoruz. Buna inandığımız için Zirve'de herkes konuştu. 2 partinin temsilcileri de konuşsun istedik. Önce AK Parti temsilcisi olarak Binali Yıldırım konuştu. İzmir ile ilgili muhteşem bir ufuk çizdi. Bir kelimesinde dahi siyasetle ilgili bir şey demedi. CHP Genel Başkanı yardımcısı bir vekil çıktı. Tek kelime İzmir'i konuşmadan ayrıldı" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI ÖRNEK GÖSTERDİ
İzmir'in davasında olduklarını belirten Zeybekci, "Her yağmurun ardından İzmir'in ne hale geldiğini görmüyor musunuz. Daha dün İzmir ile ilgili fotoğraflarda korkuluklara tutunup geçmeye çalışan hanım kardeşlerimiz vardı. Allah aşkına 15 yıl önce Ege'nin en kötü şehirlerinden biri Denizli'ydi. Şimdi Türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri oldu. Biz Denizli'de bin 500 metre köprülü kavşağı 100 günde bitirdik. Karabağlar'daki kavşaklar 2 yıla yakın sürdü. İzmir'in geleceğini bunların elinden inşallah kurtaracağız. Bizim dar siyasetimiz yok. Biz geniş bakıyoruz, ülkemizin geleceğine bakıyoruz. Biz yürüyerek değil, koşarak, atlaya atlaya mesafeleri kat etmeliyiz. Allah'ın izniyle buna gidiyoruz" şeklinde konuştu. Bakan Nihat Zeybekci, "İzmir makus talihinden kurtulacak. Yeniden hizmetkar olma anlayışı başa gelecek. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yola çıkarken bize 'millete efendi değil, hizmetkar olacaksınız' dedi. Onlar ise bidon kafalı, dağdaki çoban, cahil dedi. Biz hizmetkar olduk" diye konuştu.

PARTİLİLERE MESAJ VERDİ
Partililere de mesajlar veren Zeybekci, "AK Parti olarak birbirimize kayıtsız sarılacağız. Hepimiz, partimizin mensuplarını olduğu gibi seveceğiz. Ege'nin en sol şehri Denizli'dir. Şimdi yüzde 50'lere geldik. Aslında Aydın Denizli'den daha sağa yakındır. Bizim yapmamız gerekenler var. Vatandaşın bizim yaptıklarımıza inanması gerekiyor. Vatandaş inanıyor. Biz anlatmak zorundayız. Hatamız şudur. Kendi aramızda 'onların ürettiği yalanlar var ama millet buna inanmaz' diyoruz. Her zaman dikkatli olmalı ve çok çalışmalıyız" dedi.

AK PARTİLİ VEKİLLERDEN STAT ÇIKIŞI
AK Parti MKYK Üyesi Hamza Dağ ve İzmir Milletvekili Aydın Şengül, tartışmalara neden olan stat projeleri konusunda Başkan Aziz Kocaoğlu'na yüklendi. Milletvekili Dağ, "Stat konusunda biz mücadele ediyoruz, ama karşı taraf engelliyor. İzmir'de birileri bir söz söylüyor fakat unutulmuyor" dedi. İzmir Milletvekili Aydın Şengül de, "İzmir'e yatırım yapılmasını istemiyorlar. KSK Spor Kulübü'nü biliyoruz. İzmir'in Süper Lig'de takımı yok. Birlik, beraberlik yok. Bu kulüpler kendi ayakları üzerinde durmasın, taraftar kitlesini arkamıza alalım düşüncesi var. Karşıyaka'ya yapacağımız stadı engellemeyin. Ruhsat vermezlerse Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan izin alırız" şeklinde konuştu.

ABDULLAH MERTOĞLU YENİ EKİBİ BELİRLEDİ
Kongrede 'tek aday' olarak secime giden Abdullah Mertoğlu'nun listesinde şu isimler yer aldı: Yönetim Kurulu Üyeleri: Mehmet Özer, Celal Atik, Süleyman Demirkaya, Hülya Uysal, Veli Özgen, Halil Elmas, Şeyda Yürkyılmaz, Cevahir Dinç, Burak Bezgin, Mehmet Tekin, Emine Çandarlı, Ahmet Türkyılmaz, Mahmut Özder, Mustafa Yiğit, Yağız Aksakal, Temel Akyüz, Kurtuluş Harmankaya. Mehmet Ensari, Serdar Özkan, Mehmet Eyüboğlu, Sema Kaya, Semih Aydın, Yılmaz Yıldırım, Ayhan Ergün, Havva İşçan, Abdülkadir Akgün, Cemal Aydın, Halil Kılıçarslan, Tekin Alabay.

'KUMDAN KALEYİ YIKTIK'
İl Başkanı Bülent Delican ise, "Cumhurbaşkanı bu görevi bana verirken, İzmir'de gönüllere girin dedi. Daha çok insanla temasa girmeli, daha çok insanın elini sıkmalıyız. Biz birer askeriz. Bu topraklar için can verdik. İzmir CHP'nin kalesi denildi yıllarca. Ama bu kumdan kaleler yıkıldı. Karşıyaka'da da AK Partili bir belediye olacak. İzmirliler özledikleri, susadıkları hizmete kavuşacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dertleri İzmir değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN