Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitime dev yatırım

MÜSİAD İzmir Şubesi, Menderes ve Gaziemir arasında kalan bölgede kolej açmaya hazırlanıyor. Şube Başkanı Ümit Ülkü, "Ayrıca yerli araç üretme konusunda da çalışmalara başladık" dedi

Giriş Tarihi: 24.11.2014
Eğitime dev yatırım
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, eğitimde dev adım atmaya hazırlanıyor. Türkiye'de MÜSİAD Şubeleri'nin arasında eğitim alanında attığı adımla öncü olan MÜSİAD İzmir Şubesi, Menderes ile Gaziemir arasında kalan bölgede kolej açıyor. Öte yandan MÜSİ- AD İzmir Şubesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli araç üretimi konusunda da adımlar atmayı planlıyor. MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü hem eğitim hem de yerli üretim araç konusunda Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulundu. MÜSİAD olarak ülkeye faydalı olacak düzgün eğitim almış gençler yetiştirmek için eğitim kurumu projesini hayata geçirdiklerini belirten MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, MÜSİAD için kaliteli bir okul önerisi vardı. İzmir şubesi olarak bu projeye öncülük yapıyoruz. Menderes taraflarında kolej projemiz var. Okulumuzun yeri hazır, inşaat projeleri çizildi. İnşaatı tüm hızıyla devam ediyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılında faaliyete geçeceğiz. Sıkıntısız bir şekilde ilerliyoruz. Okulumuzda okul öncesi eğitim ilkokul ve ortaokul sınıflarımız olacak. İlerleyen dönemde lise bölümümüz de eğitim verecek. Aslında en çok zorladığımız konu, isim bulma konusu oldu. Eğitim alanında yüzün üzerinde isim bulduk. Ama bulduğumuz isimlerin hepsi kullanımda olduğu için alamadık. En sonunda okulumuzun adını Derece Eğitim Kurumları olarak tescil ettirdik" dedi.

"HAYALİMİZ ÜNİVERSİTE"
Laf olsun diye ya da gelir kapısı olsun diye kolej projesini hayata geçirmediklerini vurgulayan Ülkü, şöyle devam etti, "Öncelikle okulumuzu Türkiye'de parmakla gösterilecek bir eğitim kurumu yapmayı hedefliyoruz. Hayalimiz ve hedefimiz kolejin ardından üniversite kurmak. Kişisel gelişime çok önem veriyoruz. Kesinlikle okulumuzda kalite ön planda olacak. Öğretmenlerimize bile eğitim vereceğiz. Öğretmenlerinin anlattıklarını anlayan öğrenciler yaratacağız. Ayrıca okulumuzda öğretmenlerimizi sınayacak müfettişler de olacak. Hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin başarılı olmasını istiyoruz. Zaten tüm üyelerimizin kendi işleri ve gelirleri var. Öncelikli hedefimiz para kazanmak olmadığı için kalite son derece önemli. Kurumumuz 650 öğrenci kapasiteli olacak."

"MARKA YARATACAĞIZ"
Kaliteli bir eğitim almak adına şehrin bir ucundan diğer ucuna giden öğrencilerin artık bu eziyeti çekmeyeceğini belirten Ülkü, "İlerleyen dönemde İzmir'in belirli bölgelerine okulumuzu genişletmeyi planlıyoruz. Böylece şehrin bir ucunda oturan öğrenci 1 saat gidiş, 1 saat geliş için vakit kaybetmeyecek. Okulumuzda ana yabancı dil İngilizce olacak. Fransızca ve İtalyanca gibi bir çok yabancı dil teklifi de var. Sadece İngilizce ile sınırlı kalmayacağız. Manevi değerleri yüksek bir eğitim kadrosu kurmayı hedefliyoruz. Bizim okul açma hazırlığında olduğumuzu duyan kurumlar bizimle çalışmak istiyor ama biz kendi ayaklarımız üzerinde durmayı ve sıfırdan bir marka oluşmayı istiyoruz" dedi. Her fırsatta yerli otomobil üretimi konusunda girişimci sanayiciler aradığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu isteğine cevap vermek istediklerini belirten Başkan Ülkü, "İlerleyen süreçte, yerli otomobil üretimi yapmak istiyoruz. Tamamı bize ait olan bir otomobil üretmenin hayalini kuruyoruz. Çok önemli otomobil markalarının çok uygun fiyatlara modellerini mal ettiğini biliyoruz. Ama bu araçlar Türkiye'ye girince çok uçuk paralara satılıyor. Neden bizim halkımızda uygun fiyata kaliteli araca binmesin? Kaliteli bir araç üretmek istiyoruz. İlerleyen dönemlerde bununla ilgili bir çalışma planlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN