Vekillerden iki müjde

AK Parti İzmir milletvekillerinden İlknur Denizli, Kemalpaşa Lojistik Merkezi'nin ihaleye hazır hale geldiğini belirtti. Aydın Şengül ise Türkiye'nin ilk otistik yaşam merkezinin yakın zamanda açılacağının müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 25.11.2014
Vekillerden iki müjde
AK Parti İzmir milletvekilleri İlknur Denizli ve Aydın Şengül kente değer katacak projeler hakkında müjdeler verdi. İlknur Denizli, Kemalpaşa Lojistik Merkezi'nin ihaleye hazır hale geldiğini belirtirken Aydın Şengül ise, Türkiye'nin ilk otistik bireyler engelsiz yaşam merkezinin İzmir Menemen'de açılacağını müjdeledi. AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli Kemalpaşa Lojistik Merkezinde, Kemalpaşa Organize Sanayi Yönetim Kurulu ve Ulaştırma Bölge Müdürü Ömer Tekin ile birlikte incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından yaptığı açıklamada 2011 seçimlerinde İzmirlilere açıkladıkları 35 projeden bir tanesinin daha altyapı ve üstyapı işlerinin Ulaştırma Bakanlığı'nca yapılacak bölümünün tamamlandığını ve yapişlet- devret ile ihaleye hazır hale geldiğini söyledi. Ege Bölgesi'nin dışarıya açılan kapısı olan İzmir'i Avrupa'nın önemli lojistik üssü haline getirecek, binlerce kişiye iş imkânı sağlayacak Kemalpaşa Lojistik Merkezi 3 milyon metrekare alanda hizmet verecek. Karayolu- demiryolu bağlantılarıyla birlikte Türkiye'nin en büyük lojistik merkezi olan bölge artık yatırımcıları bekliyor. Kemalpaşa Lojistik Merkezi'nin bir diğer özelliğinin demiryolu taşımacılığına verdiği önem olduğunu belirtten Denizli, "Uluslararası alanda fiyat ve kalite rekabetini bir arada sağlamanız gerekiyor. Ulaşım maliyeti ihracatta çok önemli. İzmir bir liman kenti, navlun ücretlerinde iyileştirme sağlayabilmeniz için demiryolundan en yüksek seviyede yararlanmanız gerekiyor. Kemalpaşa Lojistik Merkezi demiryolu bağlantısı ile Kemalpaşa, Turgutlu, Manisa, Torbalı, Aydın, Denizli'deki organize sanayi bölgelerinin yüklerinin aktarma merkezi olacak. Böylece sanayicinin ve ihracatçının üretimini fabrikadan en kısa sürede ve uygun maliyetle İzmir Alsancak, Aliağa ve Kuzey Ege Limanı'na taşınmasını da sağlayacak. Seçim zamanı İzmirlilerin önüne İzmir'i hak ettiği yere taşıyacak kenti büyütecek İzmir'e iş ve aş sağlayacak 35 projemizle çıktık. 35 projeyi bir bir hizmete sokuyoruz. Kemalpaşa Lojistik Merkezi de bunlardan bir tanesi. AK Parti olarak bizim 2023 hedefimiz 500 milyar dolar ihracata ulaşmak" dedi.

TEMELİ MARTTA ATILACAK

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Türkiye'nin ilk Otistik Bireyler Engelsiz Yaşam Merkezi'nin İzmir Menemen Emiralem'de hizmete gireceği müjdesini verdi. Şengül, Menemen Emiralem'de bulunan Sabahat Akşıray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'ni ziyaret ederek öğrenciler, veliler ve okul yöneticileriyle bir araya geldi. Ziyarette Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın'da hazır bulundu. Otistik çocuğu olan ailelerin en büyük sıkıntısının ben "öldükten sonra çocuğuma kim bakacak? " olduğuna dikkat çeken Şengül, "Türkiye'de ilk kez 100 Otistik birey kapasiteli Otistik Bireyler Engelsiz Yaşam Merkezi'nin İzmir'de açılacak. Bunun için yaptığımız girişimler tamamlandı. Gerekli ödenecek Sosyal Hizmetler İzmir İl Müdürlüğü'ne gönderildi. Yakında ihaleye çıkıp Mart ya da Nisan ayı içinde temel atılmasını planlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vekillerden iki müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN