Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzlerine bakılmayan engellilere esnaf şefkati

İcraya verilen engellilere, 21 gündür önünde eylem yaptıkları İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden kimse "haliniz nedir" diye sormasa da esnaf, eylemcilerin üşümemesi için polar battaniye dağıttı

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Yüzlerine bakılmayan engellilere esnaf şefkati
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, üç küçük ofisin kirasını ödeyemek duruma gelince icraya verilmelerine tepki gösteren Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi üyelerinin, belediye hizmet binası önünde başlattıkları eylemde 21 gün geride kalırken, havanın soğuması engelli eylemcileri zorluyor. Büyükşehir Belediyesi'nin kapı dışarı etmek istediği engellilerin soğuktan üşüdüğünü gören hayırsever bir esnaf, eylemcilere polar battaniye dağıttı. 21 gündür her sabah saat 09.00'dan saat 18.00'e kadar belediye önünde bekleyen eylemcilerden beşi soğuk hava nedeniyle hastalanınca, hastaneye kaldırıldı. Bu duruma rağmen eylemlerini bırakmaya niyetlerinin olmadığını ifade eden Sakatlar Derneği üyeleri şimdiye kadar kendilerine destek için 13 bin imza toplandığını, bu sayı 20 bine ulaştığında, taleplerini Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ileteceklerini kaydetti.

ÇADIR KURACAĞIZ
Engellilerin havaların soğuması ile birlikte üşüdüğünü gören bir esnaf, kendilerine 15 adet polar battaniye hediye etti. Soğuk havaya rağmen eylemlerine devam eden engelliler battaniyelere sarılarak soğuktan korunmaya çalışıyor. Dünyada bu kadar uzun süre hiçbir engelli eylemi olmadığını vurgulayan Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi Başkanı erdem Çerçioğlu, "Eğer Kocaoğlu bizim sesimizi duymazsa buraya çadır kuracağız. Sayın Aziz Kocaoğlu, 120 tane engelli derneği olduğunu söylüyor, eğer bizim kadar kira ödeyen varsa çıksın getirsin, biz yönetim olarak istifa etmeye hazırız" dedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından kapıya konulmak istenen engelli eylemcilere geçtiğimiz gün ziyarette bulunan CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin'in çark ettiğini iddia eden Çerçioğlu, "Türkiye'nin üçüncü büyük kenti İzmir'de CHP'nin il başkanlığını yapan bir şahsın nereye imza attığını bilmemek gibi bir lüksü yok. Sayın Engin, ilk önce bize destek vermek amacıyla imzasını attı. Daha sonra, ben engellilerin para toplamasına yardımcı olmak için imza attım açıklamasında bulundu" diyerek tepkisini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzlerine bakılmayan engellilere esnaf şefkati
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN