Yenilgiyle büyüyoruz

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Yenilgiyle büyüyoruz

Partisinin İzmir'deki durumunu Sezai Karakoç'un dizeleriyle özetleyen Yıldırım, "Yenilgi yenilgi büyüyerek yolumuza devam ediyoruz" dedi. Yerel yönetimin kentte her şeyi arap saçına döndürdüğünü ifade etti

AK Parti Çiğli İlçe Başkanlığı'nın kongresine katılan Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, yerel yönetimleri eleştiri yağmuruna tuttu. Karşıyaka ve Göztepe'ye yapılacak statlar hakkında konuşan Yıldırım, "Biz Karşıyaka ile gurur duyuyoruz ama Karşıyakalıların stat taleplerini birileri duysun. Karşıyakalıyım demek lafla, yapımına karar verilen stadı mahkemeye götürmekle olmaz. Siz Karşıyaka ve Göztepe'nin karşısına çıkıp 'emrinizdeyiz' diyeceksiniz. Artık İzmir suçu ona buna atmayı yemiyor. Siz, statlara dava açmakla övünmeyeceksiniz. Bu statlar yapılacaktır. Çiğli'de yapılan devlet hastanesinin yolunu yapmadılar. Onlar yol yapmaz, onlar mahkemeleri suyolu yaparlar. Hizmetleri engellemek için bunlar mahkemeyi suyolu yapar. Özel idare mallarının hazineye devri için 160 mahkeme açmakla övünüyorlar. İşleri engellemekle övünmeyin" diye konuştu. Hafta sonu İzmir'de enerji toplayıp dolu dolu Ankara'ya döneceğini ifade eden Yıldırım, "Epey zaman oldu. Nereden başlasak bilemiyorum. Birbirimizi çok özlemişiz. Seçim sürecine de girdik. Sular ısınıyor. İzmir bir kez daha Türkiye'nin gündemine oturacak. AK Parti İzmir teşkilatı hazır mısınız?" dedi. Yıldırım, Sezai Karakoç'un "Sürgün ülkeden başkentler başkentine" şiirindeki "Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır" sözlerini hatırlatarak, "Aynen Sezai Karakoç'un sözleri gibi. Partimiz yenilgi yenilgi büyüyerek yoluna devam ediyor" ifadelerini kullandı. Seçim sürecinde kentin sorunlarının konuşulmadığını genel konuların gündeme getirildiğini söyleyen Yıldırım, "İzmir'in verdiği karara diyecek bir şeyimiz yok. Başımızın üstünde yeri var. Biz İzmir'de altı belediyede hizmet siyasetinin farkını evelallah göstereceğiz. 2019 yılı için de Büyükşehir'in AK Parti'nin kadrolarına geçmesini isteyeceğiz. İzmir'de belki seçimi alamadık. Ama biz İzmir'de 4 milyon İzmir'linin gönlünü kazandık. Bu bile bizim için en büyük zaferdir" dedi.

ULAŞIMI DA BOZDULAR

Seçimlerden bu yana 8 ay geçtiğini belirten Yıldırım, "İyi kötü oturmuş bir toplu ulaşım sistemi vardı. Onu da bozdular. Trafik sıkışıklığını rahatlatacakları yerde arap saçına döndü. Başka hatırladığınız bir şey var mı? Yaptığımız hizmetleri engellemek için mahkemeye gittiler. Biz bunları biliyorduk. Hemşerilerimize anlattık. O günün şartları farklıydı. İzmir'i konuşmadılar. Çünkü İzmir'de konuşacak bir şeyleri yoktu. Neyi konuşsunlar. Neye sığındılar? 17 Aralık darbecilerinin, paralel yapının arkasına saklanarak seçim kampanyası yaptılar. Onlar sandılar ki 'biz höt dediğimizde giderler'... Öyle yok. Millet arkanızda olduğunda hiçbir yere gönderemezler" dedi.Çiğli'nin yıllardır hizmet görmediğini de söyleyen Yıldırım, "Yıllardır oy aldıkları Çiğli'ye ne yaptılar? Çevreyolunu, Koyundere Otoyolu'nu, 650 yataklı hastaneyi, İZBAN'ı kim yaptı? Şimdi Kuş Cenneti'nin olduğu Çiğli'ye layık gördükleri çöp ve çamurdur. Biz İzmir için 35 projeyi yaparken onlar da Çiğli'ye 35 yıllık çamur projesi yapıyor. Yaptıkları budur. Biz her şeyi tartışırız, konuşuruz ama karar verdiğimizde o karar herkesin kararıdır. Biz İzmir'i, İstanbul ile birlikte Türkiye'nin lokomotif ili yapacağız. Bunu herkes bilsin ve duysun" diye konuştu.

AVAZ AVAZ BAĞIRANLAR YAKAYI ELE VERDİ
Seçimleri alamadıkları için "AK Parti hizmet yapmayacak" laflarının piyasaya sürüldüğünü anlatan Yıldırım, şöyle devam etti; "Bunların işi gücü nerede hayırlı iş varsa onun önüne set çekmektir. O işi engellemektir. Seçim meydanlarında günlerce 'İzmir'i ham yaptırmayacağım, malları yetirmeyeceğim' diye avaz avaz bağıran belediye başkanı Tire'de suçüstü yakalandı. İl başkanımıza teşekkür ediyorum. Tire'de malları haraç, mezat satarken yolda durdurdu. Kim İzmir'in mallarını koruyor, kim savunuyor. İzmir'de yatırımlar yapıldı. Yollar tamamlandı. Bu kardeşinize görev verildi ve yaptı. Bugün İzmir'de gözle görülen hizmetlere bakın hepsinin altına AK Parti imzası var. Şimdi yeni dedikodular yayıyorlar. Konak Tüneli, Sabuncubeli Tüneli'nin durduğunu ifade ediyorlar. Nisan'da tüneli açacağız. Bir yalanlarını da yüzlerine vuracağız. Kemalpaşa Lojistik Köyü'nün altyapısı bitti. Yollar devam ediyor. Kemalpaşa-Torbalı, İzmir-İstanbul yolları devam ediyor. İstanbul-İzmir yolu 20 milyar liradır. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin inciği cinciği hepsinin bütçesi 4 milyar liradır. Biz bunun beş katını bir projeye harcıyoruz."

"METRO ALLAH'A EMANET"
Menemen Koyundere Şantiyesi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, Egeli Sabah'ın gündeme getirdiği metro skandalı ile ilgili de şöyle konuştu; "Metro Allah'a emanet. İnşallah bir şey olmasın, kimsenin burnu kanamaz, kimseye bir zarar gelmez. Dürüst olmak lazım. Bir şeyde eksiğiniz varsa açıkça 'Üzerimde baskı var. 10 yıldır bu işi yapamadım artık daha dayanamıyorum. Bu haliyle açıyorum' derseniz. Millet bunu anlayışla karşılar. İnşallah geçici tedbirleri almışlardır. Öyle kabul ediyoruz. Yoksa bu büyük bir aymazlık olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenilgiyle büyüyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN