Kavga etmek kolaydır önemli olan yaşatmak

Giriş Tarihi: 1.12.2014
Kavga etmek kolaydır önemli olan yaşatmak

İzmir Milletvekili Yıldırım, Eğitim-Bir-Sen'in kongresinde yaptığı konuşmada, barış sürecinin önemine dikkat çekerek, bir kişinin dahi burnunun kanamaması için çalıştıklarını anlattı

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, çözüm sürecine ilişkin "Önemli olan yaşatmaktır, yapmaktır. Kavga etmek çok kolaydır. Eğer bu çözüm süreci, bu kardeşlik, birlik, beraberlik süreci bir insanımızın dahi burnunun kanamaması, hayatının kurtarılmasına vesile oluyorsa bundan daha erdemli iş yoktur" dedi. Yıldırım, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) İzmir 1 No'lu Şubesi'nin Karabağlar Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen olağan genel kurulunda yaptığı konuşmada insana odaklı yönetim anlayışının yok olmasından dolayı dünyada barışın ve kardeşliğin kaybolduğunu, kişisel hırslar yüzünden milyonlarca masum insanın hayatını kaybettiğini ifade etti. Yıldırım, şunları kaydetti: "Biz ülkemizde bir birlik, kardeşlik sürecini yaşatmaya gayret ediyoruz. Bunu bazıları taviz olarak görebilir. Şahinleşmek işin kolay tarafıdır. Önemli olan yaşatmaktır, yapmaktır. Kavga etmek çok kolaydır. Eğer bu çözüm süreci, bu kardeşlik, birlik, beraberlik süreci bir insanımızın dahi burnunun kanamaması, hayatının kurtarılmasına vesile oluyorsa bundan daha erdemli iş yoktur. Böyle düşünüyoruz." Öğretmenlerin sorunlarına da değine Yıldırım, bütçeden her zaman en büyük payın eğitime ayrıldığını, öğretmen sayısının 850 bine çıkarıldığını, Cumhuriyet tarihinde yapılan derslik kadarını iktidarları döneminde ülkeye kazandırdıklarını dile getirerek "Güzel okullar yapmakla iş bitmiyor. İşin ruhuna da bakma lazım. O okullarda okuyan, büyük Türkiye hayalini kuran gençlerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi elbette sizin elinizde" dedi. Ortaokulda iken öğretmen olmak istediğini ancak o dönemki müdürlerinin sınava giriş belgesini yırtarak buna müsaade etmediğini anlatan Yıldırım, "Bizim oradaki güzergahımızı değiştirdi. O sınava gidemediğim için günlerce ağladığımı hatırlıyorum. Öğretmenin insan hayatında ne kadar etkili olduğunu, kararlarınızı vermede çok büyük yeri olduğunu ifade etmek adına söyledim. Sizler için ne kadar çok şey yapsak azdır. Beklentilerinizin olduğunu biliyoruz. İnşallah imkanlarımız artarken aynı şeklide sizlerin imkanlarını da artırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

ŞEHİT BABASI UNUTULMADI
Binali Yıldırım, kongrenin ardından boyun fıtığı rahatsızlığı bulunan 78 yaşındaki şehit babası Yavuz Alphan'ı tedavi gördüğü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti. İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın da yer aldığı ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Yavuz Alphan, "Benim tek üzüldüğüm ilgisizlikti. Şehit yakınlarının en büyük korkusu unutulmaktır ben de bir şehit babası olarak bu korkuyu yaşıyordum. Beni unutmadığınızı gösterdiniz hepinizden Allah razı olsun. Binali bey Türkiye'nin çağ atlamasında önemli rolü olan bir isim. Böyle önemli bir devlet adamının beni ziyaret etmesi çok memnuniyet verici. Valimiz Mustafa Toprak da benim için emek harcadı çok teşekkürler" dedi. Binali Yıldırım da Alphan'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavga etmek kolaydır önemli olan yaşatmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN