Türkiye'nin en iyi haber sitesi

benim öz evim

2011 seçimleri öncesinde 'e geldiğini hatırlatan Binali Yıldırım, "Buraya gelip sizleri tanıyınca, kendimi öz evimde gibi hissettim. İzmir, benim için çok özel bir şehirdir" dedi

Giriş Tarihi: 2.12.2014
İzmir benim öz evim
Beşinci Olağan Kongre sürecinin devam ettiği AK Parti'de kongrelere Ödemiş ve Beydağ ile devam edildi. Ödemiş AK Parti İlçe Kongresi'ne Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı ve Milletvekili Binali Yıldırm'ın yanı sıra şehit annesi olan AK Parti Diyarbakır Milletvekili TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Oya Eronat da katıldı. Ödemiş İlçe Kongresi'nde konuşan Yıldırım, "Bu uzun yolları yolculuk kolay olsun diye duble yollara çevirdik. Yola devam. Burası milletin bağımsızlık mücadelesinin tarihinin yazıldığı yerlerdir. Menderes Havzası birliğin beraberliğin kardeşliğin timsalidir. 2011 seçimleri öncesi parti Genel Başkanım, Başbakanım beni İzmir'e gönderdi. Buraya gelip sizleri görüp tanışınca kendimi öz evimde hissettim. İzmir, benim için çok özel bir şehir" dedi. Böyle kongrelerin başka partilerde olmadığını belirten Yıldırım, "Bizde sen ben kavgası olmaz. Bu anlayışla bugünlere geldik. Bu ülkeye 10 yılda yaptığımız yatırım 650 katrilyon. Sadece ulaştırmaya yaptığımız yatırım 300 katrilyon. Helalı hoş olsun. Bu güzel insanların daha güzel hizmetler alması için 650 katrilyonluk harcama yaptık. Bu ülkeye bir çivi çakmayanlardan hesap soralım" diye konuştu.

EŞİTLİK LAFLA SAVUNULMAZ

AK Parti'nin millete hizmet partisi olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi: "AK Parti ağabeylere, yabancılara hizmet edenlerin partisi değildir. Kadın erkek eşitliği üzerine fırtınalar koparıyorlar. Onlarda Cumhurbaşkanımızın ne dediğini çok iyi biliyorlar. Kadın erkek eşitliğini savunmak lafla olmaz. Eğer sen bu ülkenin Ulaştırma Bakanlığından daha fazlasını bir kadın bakanımıza teslim ediyorsan, al sana kadına verilen güven ve önem. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Bizim boş laflara karnımız tok. Biz bugüne kadar hizmet ederek, milletimizin derdini çözerek geldik. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' dedik. Onun için yolları böldük milleti birleştirdik." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yeni Türkiye'nin yolunu açtığını belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise, "2023'te 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaştığımızda 3 kat daha zengin olacağız. Kapı kapı dolaşarak partimizi anlatmamız gerek. Kapı kapı dolaşarak, Türkiye'nin geleceği için AK Parti'yi anlatın. Bu ışığı parlattığınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

'ÇOK ÇALIŞACAĞIZ'
AK Parti İzmir Milletvekilleri adına konuşan Nesrin Ulema, Ödemiş'in her zamanki coşku içerisinde bir karşılama gerçekleştirdiğini belirterek, "Hepimiz 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle Yeni Türkiye'nin kapısını aralayan dönemi başlattık. Bu millet 10 Ağustos'ta Recep Tayyip Erdoğan'ı seçerken birde 2015 seçimlerinde yeni anayasayı oluşturmanın yolunu açacak olan 330 milletvekili hedefine ulaşmamızı istiyorlar. Bunun için çok çalışacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir benim öz evim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN