Türkiye'nin en iyi haber sitesi

24.5 milyar TL yatırım

Hükümetin İzmir'e yatırım yapmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu'na "kentte bir tur atması" önerisinde bulunan Binali Yıldırım, 11 yılda yapılanların listesinin kalem kalem belli olduğunu dile getirdi

Giriş Tarihi: 7.12.2014
24.5 milyar TL yatırım
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Hükümetin İzmir'e yatırım yapmadığını" söylediğine dikkat çekerek, İzmirlilerin bunun gerçekle örtüşmediğini artık çok iyi bildiğini söyledi. Hükümetin İzmir'e 11 yılda yaptığı yatırım ve destek miktanının 24,5 milyar lirayı bulduğunu bildiren Yıldırım "Sayın Genel Başkan, hemşehrilerimi yanıltmaya yönelik sözleriyle gerçekleri söylemekten kaçmış. 24,5 milyar liralık yatırım ve desteğin 5 milyar lirası sadece ulaştırma hizmetlerine yapıldı. Listesi de ortada ve kalem kalem belli. Biz anladığımız işi konuşuruz, işimizi de üst düzey yaparız. Bizim anladığımız iş de hizmet yapmaktır. Bu zamana kadar yatırım yaparken ayrım yapmadık. 'CHP'li belediyedir, MHP'li belediyedir' demeden ortak projeler ürettik. Hiçbir ilimizde parti ayrımı yapmadık. İzmir'de İZBAN bunun en önemli örneklerindendir. Siz istediğiniz kadar halkı yanıltmaya kalkabilirsiniz ama güneş balçıkla sıvanmaz" dedi. Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na İzmir'de bir tur atması tavsiyesinde bulunarak, şöyle devam etti: "Yatırımları görmek mi istiyorsun? İşte her geldiğinde seni bir baştan öteki uca götüren İzmir Çevreyolu orada. İşte senin İzmir'e her geliş ve gidişinde ayak bastığın Adnan Menderes Havalimanı orada. İşte dünyanın en büyük 10 limanından biri olacak Çandarlı Limanı orada. İşte İzmir trafiğinin damarlarını açacak Konak Tüneli orada. İşte İZBAN orada. Daha sayılacak birçok yatırımı İzmirli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Siz gerçekleri söylemeyin ama İzmirli hemşehrilerim bunu her gün görüyor, yaşıyor."

HERKESİ GÜLDÜRÜYOR

Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun beyanatlarının, "İktidara gelelim, hepinizin yüzünü güldüreceğim" sözlerine karşılık geldiğini, geçmişi yerine getirilmeyen sözlerle dolu bir partinin liderinin komik durumlara düştüğünü ifade etti. İzmir ziyareti sırasında "Türkiye'yi İzmir gibi yöneteceğiz" ve grup toplantısında "Hiçbir öğretmenin, esnafın kredi kartı borcu olmayacak" biçimindeki ifadelerini değerlendiren Yıldırım, " Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri bana rahmetli babaannemin bir sözünü hatırlattı. Rahmetli bu tür mesnetsiz vaadler için 'Kaval elin yel Allah'ın üfür babam üfür' derdi" diye konuştu. İzmir'de yerel yönetim hizmetlerindeki eksikliğe dikkat çeken Yıldırım, "Türkiye, İzmir gibi yönetilecekse 'vah Türkiye'min haline' demek gerekiyor. Allah'tan Kılıçdaroğlu'nun ve CHP'nin Türkiye'yi yönetme ihtimali yok. Kılıçdaroğlu 'Biz nerede yanlış yapıyoruz' konusuna kafa yormalı. 'Hiçbir öğretmenin, esnaf borcu olmayacak, kredi borcu kalmayacak' demek tabir yerindeyse boyundan büyük laf etmektir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
24.5 milyar TL yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN