Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Narkotim işbaşında

Giriş Tarihi: 12.12.2014
Narkotim işbaşında

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ankara'dan katılımıyla 11 pilot ilde eş zamanda başlatılan 'Narkotim' projesi için İzmir'de tören düzenlendi. Vali Toprak, "Uyuşturucu kullanımının önüne geçeceğiz" dedi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ankara'dan katılımıyla 11 pilot ilde eş zamanlı başlatılan "Narkotim" projesi için İzmir'de tören düzenlendi. Konak Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, uyuşturucunun önemli bir sağlık sorunu olmasının yanında aile ve toplumsal sorunları da beraberinde getirdiğini, "Narkotim" gibi anlamlı bir projeyi uygulanabilir hale getiren tüm kurum ve kuruluşların teşekkürü hak ettiğini ifade etti. Uyuşturucun toplumların umutlarını yitirmelerine yol açan, aileleri parçalayan günümüzün en önemli sorunu haline geldiğini belirten Toprak, "Zamanla toplumun kanayan bir yarası haline gelen uyuşturucu sorunu bu gerçeği ve çözüm arayışlarını önümüze getirmektedir. Sonucunda ekonomik ve topmusal zararlar olan uyuşturucu kullanımı toplumumuzu derinden etkilemektedir. Kötü alışkanlıklardan ve uyuşturucudan toplumumuzu korumalıyız. Genç nüfus göz önüne alındığında uyuşturucuyla mücadelede sürekli gelişen ve değişen mücadele çalışmalarını ortaya koymayı gerekli hale getirmiştir" diye konuştu. Toprak, toplumun her kesiminin bu mücadeleye destek vermesi gerektiğinin önemine işaret eden Toprak, şöyle konuştu: "Ülkemiz uyuşturucu tacirlerinin transit geçiş güzergahı iken son yıllarda hedef ülke konumuna gelmiştir. Bu geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin korunması için atılacak adımların ne denli önem arz ettiğini gösteriyor. İzmir'de Çocuk Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'ni (ÇAMATEM) hizmete açacağız. Böylece tedavi kapasitemiz daha da artacak. Bir hastalık olarak tanımlanabilecek uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadelede insanlarımızı ötekileştirmeden mücadeleye devam edeceğiz. Narkotimlerin uyuşturucuyla mücadeleye büyük bir güç ve canlılık katacağına inanıyorum. Gençlerimizin kanını emen, kötü emelli kişilerle mücadelemiz sürecek. İhbarlar daha hızlı değerlendirilecek." İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da yaptığı konuşmada "Narkotim" projesi kapsamında İzmir emniyetinin narkotik ekiplerinde görevli 140 personele 85 yeni personel, 16 motosiklet ve 20 otomobil ilave edildiği bilgisini verdi. Narkotimlerin vatandaşların yoğun olduğu her yerde görev yapacağını ifade eden Uzunkaya, bu timlerin bir dost, kardeş, ağabey gibi olacağını söyledi.

STARTI BAŞBAKAN VERDİ

Konuşmaların ardından Ankara polis akademisi yerleşkesinden Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla eş zamanlı olarak "Uyuşturucuyla Mücadele Acil Eylem Planı" kapsamında hazırlanan "Narkotim" projesi 11 pilot ilde eş zamanlı olarak başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narkotim işbaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN