Kocaoğlu'na oyları zam için vermedik

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Kocaoğlu'na oyları zam için vermedik

İzmir'de otobüs, metro, vapur ve İZBAN'da toplu ulaşıma yüzde 9 ile 12 arasında zam yapılacağının açıklanmasına kızan vatandaşlar oranların makul olmadığını söyledi

İzmir'de yeni yılla birlikte toplu ulaşımın yüzde 9-12 oranında zamlanacak olması İzmirlilerin tepkisine yol açtı. Akaryakıt fiyatının düştüğü, uçak biletlerinde indirime gidildiği bir dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşıma, yüksek oranda zam yapmasının kabul edilemez olduğunu dile getiren vatandaşlar, "Aziz Kocaoğlu'na bu zamlar için oy vermedik" diye konuştu. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican" Akaryakıt fiyatları bu kadar düşmüşken bu zam meclisten geçmez"dedi. MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Murat Taşer ise "ESHOT'un 400 milyon lira zararda olduğunu söylemek gerçeği yansıtmamaktadır" diye konuştu.

VATANDAŞIN TEPKİSİ
Rabia Çetin (27) Muhasebeci:
Ulaşıma yapılan bu zamın çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Karşıyaka'da oturuyorum ve her gün Çankaya'ya geliyorum. Aylık hesaba bakıldığında, ciddi bir yük gelecek. Münir Aydemir (60) Esnaf: Aziz Kocaoğlu'na bu zamlar için oy vermedik. Esnaf bu zamlardan dolayı nefes alamıyor. Aldığımız maaş bize yetmiyor. Berk Kaçın (27) Elektrik Teknisyeni: İzmir'de yaşayanların geçimleri bu zamlarla daha da zorlaşıyor. Ulaşım hayatımızın her alanında, fakat önümüze hep engeller çıkıyor. Zam yapılacaksa, bütçemize uygun yapılmalı. Zührenur Güler (19) Öğrenci: Ailemizin bize ayırdığı bütçeler belli. Bu zamlarla birlikte, hem ailemiz hem de biz zorluk çekiyoruz. Kitaplarımı almak için bile çoğu zaman zorluk çekiyorum. Cansu Bezircilioğlu (21) Öğrenci: 4 kardeşim var ve hepimiz okuyoruz. Kardeşlerim ve benim masrafım düşünüldüğünde, bizim için geçinmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Ulaşıma yapılan bu zama isyan ediyorum. Huriye Kavrık (36) Modacı: Vatandaş olarak bu zamları hak etmiyoruz. CHP'ye oy verenler cezalarını çekiyor ne yazık ki. Orhan Özdemir (45) Serbest Meslek: Ailemi ve kendimi zor geçindiriyorum. CHP bu zammı kendi cebinden ödesin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu'na oyları zam için vermedik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN