Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gel sana kurs verelim

Konak Belediye Başkanı Pekdaş'ın düzenlemekten vazgeçtiği Osmanlıca kursunu AK Parti İlçe Başkanı Temel Yıldırım üstleniyor. Mahalle baskısının belediyeye geri adım attırdığını belirten Yıldırım, Pekdaş'ı kursa davet etti

Giriş Tarihi: 17.12.2014
Gel sana kurs verelim
AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, bu göreve seçilmesinin ardından ilk iş olarak Konak Halk Eğitim Merkezi'ne müracaatta bulunarak Osmanlıca kursu açılmasını talep etti. Egeli Sabah'a açıklamalarda bulunan Temel Yıldırım, kursa ilk olarak kendisinin kayıt yaptıracağını dile getirerek, "Kurs bir defalık olmayacak. Osmanlıca öğrenmek isteyen herkese açık olacak. Kursun, Konak İlçe Başkanlığı'nda verilmesini istedik. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Osmanlıca'nın gündeme gelmesinden önce kurs için müracaatta bulunmuştu. Ama konu Türkiye'nin gündemine taşınınca, mahalle baskısı ve parti içinden baskılar nedeniyle bu olumlu girişiminden vazgeçti. Sema Hanım, eğer bu baskılara boyun eğip kursu açtıramayacaksa gelsin bizim kursiyerimiz olsun. Onu da hemen aramıza alırız. Hem bin yıllık kültürümüz olan hoşgörüyü hem de Osmanlıca'yı öğrenir. Amacımız Konak'tan yayılarak kent içerisindeki mahalle baskısını yıkmak, hatta Sema Hanım gibi diğer belediye başkanlarının da uğradığı mahalle baskısından kurtulmaları için çalışacağız" dedi.

KİMSENİN KALESİ DEĞİL
Yıldırım, iddia edildiği gibi İzmir'in birilerinin kalesi veya kontrolü altındaki bir şehir olmadığını belirtti. "Bu yaklaşım İzmirlilere hakaret olur" diyen Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: "Birbirinden kıymetli, dinamik arkadaşlar ile yürütmeyi kurduk. Önceliğimiz kadın kollarını yapılandırmak. Siyasettte kadının etkin olması gerektiğine inananlardanım. Konak Teşkilatı'nda kadınlara görev vermek istiyorum. Kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak mahalle teşkilatında kadın ağırlığını hissettireceğiz. 12 yıllık AK Parti iktidarının topluma sağladığı faydaları en iyi onlar görüyor."

KONAK SANAT MERKEZİ

Konak'ın, İzmir'in kültür sanat merkez olması gerektiğini dile getiren Yıldırım, "Burası hepimizin fakat yönetenler ehliyetsiz olduğu için adeta tel tel dökülüyor. Konak'ta kaos ortamı hakim. Hem sahil şeridinde hem de tepelerde çağdaş bir yaşam sürülemiyor. Ulaşım, otopark, çarpık yapılaşma gecekondulaşma, sağlıksız konut stoku yeşil alan park bahçe azlığı Konak'ın belli başlı sorunları arasında yer alıyor" diye konuştu. Yıldırım, alt ve üst yapı konusunda da ilçede sorunların bulunduğunu, her yağış sonrası yolların nehire döndüğünü, trafiğin içinden çıkılmaz bir hal aldığını, ancak yerel yönetimlerin bu sorunu çözmek için herhangi bir girişimi ya da projesinin olmadığını dile getirdi.

YAPICI MUHALEFET

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın geride kalan yaklaşık 9 ayını değerlendiren Temel Yıldırm, "Başkan karne verebilmek için önümüze bir şeylerin konulması gerekiyor. Biz daha herhangi bir icraatını göremedik. Sayın başkanın ilk icraatı 35 İzmir 35 Proje kapsamında uygulamaya koyulan ve kentin trafiğinde rahatlamaya yol açacak Konak Tünelleri inşaatını engellemek oldu. Biz siyasi gerilim istemiyoruz. Doğru yapılan her işi destekleyeceğiz. Ancak eksik ve hatalara da dikkat çekeceğiz. Yapıcı muhalefet adına elimizi muhataplarımıza daima uzatacağız. Onlardan da aynı karşılığı bekliyor olacağız. Önceliğimiz siyasi avantaj sağlamak değil" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gel sana kurs verelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN