Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stat çıkarması

Giriş Tarihi: 20.12.2014
Stat çıkarması

"Stadımızı Yalı'ya istiyoruz" talebini içeren 15 bin imzalı dilekçeyi Ankara'ya çıkarma yaparak Bakanlığa sunan KSK heyeti, "100 yıllık hayalimizin peşindeyiz" mesajını verdi

Karşıyakalılar, yapımını İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bazı çevrelerin dava açarak engellemeye çalıştığı Yalı Stadı için Ankara'ya çıkarma yaptı. Eski kulüp başkanlarından Cenk Karace, kulüp denetçisi Halil Zeki Osma, projeyi geliştiren eski asbaşkanlardan Ali Erten, eski yöneticilerden Hakan Düzdemir, Cengiz Bakır, Cüneyt Başak, Eski tribün liderlerinden Hakan Ortabaş, KSK kongre üyeleri Dilek Löker, Dinçer Kale, Mithat Kanarya ve Karşıyaka Birliği Başkanı Mehmet Yıldırım'dan oluşan "Karşıyaka Heyeti" Ankara'da, "Asırlık hayalin gerçekleşmesini istiyoruz" mesajı verdi. Heyet, AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile birlikte, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz ziyaret etti, Karşıyakalıların "Stadımızı Yalı'da istiyoruz" talebini içeren 15 bin imzalı dilekçeyi, Bakan Yardımcısı Yılmaz'a sundu. Yeşil-kırmızı aşıkları yaptıkları görüşmelerde, "KSK'nin kendine ait bir stadı olması, bizlerin 100 yıllık hayalidir. Aynı zamanda KSK'nin ekonomik özgürlüğünü elde etmesi demektir. Bu nedenle kulübe büyük ekonomik kaynak sağlayacak bir proje olarak geliştirildi. Bu statla KSK, 103 yıllık tarihini sergileyeceği bir müzeye kavuşacak" diye konuştu. Karşıyaka heyetine, Ankara ziyaretine eşlik eden İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, Karşıyakalıların hak ettiği stada kavuşaması çalıştıklarını ancak yerel yönetimlerin açtığı davalardan dolayı zaman kaybettiklerini belirtti. Hamza Dağ, "İzmirli yerel yöneticiler, biz nasılsa istediğimiz oyu alıyoruz, Karşıyakalıların ne düşündüğünün bizim için önemi yok şeklinde bir tutum sergiliyor. Stadın yeri noktasında Karşıyakalılar ve Bakanlık hem fikir. Yerel yöneticilerin stat yeri ile ilgili ortaya attığı yeni öneriler sorunu işin içinden çıkılamaz hale getirmekte. Yerel yöneticiler siyasi hesapları bir kenara bırakarak, kulüplerine sahip çıkmalı" dedi. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz da "Karşıyaka'da yapılması planlanan butik stat sayesinde kulübün ekonomik özgürlüğüne kavuşabilecek. Ancak yerel yönetimlerin dava açması sonucu işler yavaşlıyor" dedi.

"BU İŞİN TAKİPÇİYİZ"
Heyet daha sonrasında Binali Yıldırım'ı ziyaret etti. Stat ile ilgili Karşıyakalılardan 15 bin imza topladıklarını ifade eden heyet, Cumhurbaşkanı Siyasi Danışmanı Binali Yıldırım'a bilgi verdi. Yıldırım ise, "2011 yılında İzmir'den aday gösterildiğimizde 35 proje içerisinde İzmir'e 2 stat sözü verdik, bu noktada çalışmalara başlandı ve ihale aşaması tamamlandı. Ancak bir takım yerel engellerden dolayı süreç uzadı. Karşıyakalıların iradesi bu stadın mevcut yerine yapılması noktasında, bizde bu noktada üzerimize düşen görevi yerine getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz, sürecin takipçisi olacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stat çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN