Ankara'dan müjdeli haberlerle döndüler

Giriş Tarihi: 21.12.2014
Ankara'dan müjdeli haberlerle döndüler

Ege İş Kadınları Derneği heyeti, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım'la görüşerek projelerini anlattı

EGİKAD, AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli'nin katkılarıyla Ankara'da çeşitli temaslarda bulundu. EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu'nun liderliğindeki heyet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'la bir araya geldi. Betül Elmasoğlu, kadınların iş hayatında daha çok yer alması ve yönetici kadrolardaki kadın sayısının artması için pozitif ayrımcılık istediklerini söyledi. Elmasoğlu "Bu konuda Bakanlığınız ile birlikte çalışmaya hazırız. Projelerinizin bölgesel işbirlikçisi ve destekçisi olmak istiyoruz. Kadının iş ve sosyal hayatındaki sorunlarının çözümü için her türlü çabanızı destekliyoruz. Özellikle kadın girişimcilerin karşılaştığı teminat sorununun çözümünü bekliyoruz" dedi.

TEMİNAT SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Bakan İslam da İzmirli iş kadınlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadın sorunlarının çözümü için Bakanlık olarak önemli çalışmalara imza attıklarını, kadın girişimcilerin en büyük sorunu olan teminat sıkıntısını çözecek kredi garanti fonu ile ilgili hazırlıkların son aşamaya geldiğini söyledi. Ayşenur İslam ayrıca kısa zaman içinde kadınlarla ilgili yeni düzenlemelerin hayata geçirileceğinin müjdesini vererek "Kadınların iş hayatında daha çok yer almasının, girişimci olarak kendi işletmelerini kurmalarının Türk ekonomisi açısından önemini biliyoruz. Biz bu ülkenin kadınının iş hayatında ne kadar büyük başarılara imza attığını görüyoruz. Girişimci kadınlarımızın sayısını artırma hedefindeyiz. Ancak bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarımızın finansmana ulaşması önünde bazı engeller var. Mülkiyetin erkeklerde olması ve girişimci olacak kadınımız için bankaların teminat şartını yerine getirememelerinin çözümü noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Başbakan Yardımcımız Sayın Ali Babacan'ın da tam destek verdiği kadınlarımızın üretimle ilgili projelerinde devreye girecek bir kredi garanti fonu üzerindeki çalışmalarımızın sonuna geldik. Hükümet olarak kadınımızın ekonomimize katkıları ve yaratacakları istihdam ile 2023 hedeflerine daha emin adımlarla ilerleyeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'dan müjdeli haberlerle döndüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN