Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemeraltı esnafından 'yerinde görelim' talebi

Tarihi Kemeraltı Esnafları Derneği'ni üyeleri kendilerini ziyaret eden AK Parti kurmaylarına "Ziyaretler organize ederek Türkiye'deki AK Parti Belediyeciliği'ni bizlere yerinde gösterin" önerisinde bulundu

Giriş Tarihi: 21.12.2014
Kemeraltı esnafından 'yerinde görelim' talebi
AK Parti İl Başkan Yardımcısı Aykut Yenice, Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım ve partinin kurmayları Tarihi Kemeraltı Esnafları Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ümit Kaya ve yönetim kurulu üyeleri Kemeraltı Çarşısı'ndaki esnafın isteklerini aktararak ve çarşının eski günlerine dönmesi için birlik olma mesajı verdi. Türkiye'de AK Partili belediyelerde kentin değişim ve gelişimiyle esnafında yüzünün güldüğünü belirten AK Partili yöneticilere dernek üyeleri, "AK Parti İzmir İl Teşkilatı olarak programlar düzenleyerek esnafı AK Parti'nin yerel yönetimlerde iktidarda olduğu illere götürün. Örneğin Gaziantep'in tarihi çarşısına, Bursa'nın çarşılarına geziler düzenleyerek incelemelerde bulunalım. Çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bularsak biz de İzmir'de yerel yönetimlere sunacağımız raporlara esnaf için faydalı olacak projeleri ekleyerek küçük esnafımıza hem oraları anlatırız hem de destek oluruz" dediler. Yenice bu öneriye olumlu baktığını dile getirerek en yakın zamanda gerçekleşmesi için çalışmalar yapacağını belirtti.

9 BİN İMZA TOPLADILAR

Dernek Başkanı Ümit Kaya, AK Parti İzmir il yönetimine Aykut Yenice gibi İzmir'i hatta Türkiye'yi bilen bir esnafın gelmesinin kendilerini çok sevindirdiğini ifade ederek, "İzmir için çok önemli noktalara parmak basıyorsunuz. Biz Kemeraltı Çarşısı'ndaki esnaflık yapıyoruz. Yeni çıkacak AVM Yasası ile ilgili çalışmalarımız var. Kemeraltı Çarşısı'nda bulunan 9 bin esnafımızın imzasını toplayacağız. Bundan sonra haftanın bir günü alışveriş merkezlerinin kapatılması için mücadele edeceğiz. 9 bin imzayı sizlere getireceğiz. Bize bu konuda önderlik ederseniz mutlu oluruz bunları ancak sizlerle beraber başarabiliriz. Bu konuyla ilgili yanımızda olmanızdan mutluluk duyacağız" dedi. Aykut Yenice de Kemeraltı'nın İzmir'in kalbi olduğunu belirterek "Bugün Kemeraltı Çarşısı İzmirlinin kaçtığı bir yer haline gelmeye başladı. Bunda bizim olduğu kadar yerel yöneticilerin de suçu var. İzmir'in havasını suyunu bilmeyen yerel yöneticiler, Kemeraltı ruhunu özümsemedikleri için bunlara zamanında göz yumuldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemeraltı esnafından 'yerinde görelim' talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN