Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlunun ömrü yetmedi davayı babası kazandı

Giriş Tarihi: 22.12.2014
Oğlunun ömrü yetmedi davayı babası kazandı

Avukat Tolga Küçük, 45 ay tutuklu kaldıktan sonra beraat eden müvekkilinin tazminat davası devam ederken, hayatını kaybetti. Davayı üstlenen babası, müvekkiline tazminat kazandırdı

İzmir'de eylül ayında kanser hastalığından vefat eden avukat Tolga Küçük'ün (43) yarım kalan davasını kendisi gibi avukat olan babası Bayram Küçük tamamladı. 45 ay cezaevinde kaldıktan sonra beraatine karar verilen Aydoğan Anlak'ın İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki tazminat davasını üstlenen avukat Tolga Küçük, eylül ayında hayatını kaybetti. Oğlu gibi avukat olan baba Bayram Küçük, çocuğunun sonunu çok görmek istediği bu davayı alarak, müvekkili Aydoğan Anlak'a faiziyle birlikte 80 bin lira tazminat kazandırdı.

FİLM GİBİ SÜREÇ

Tazminatın cezaevinde yıllarca haksız yere tutulmanın acısını dindiremeyeceğini belirten Avukat Bayram Küçük, "Kısa sürede büyük başarılara imza atan oğlum Tolga Küçük, bu davayı kazanmayı çok istiyordu. Bu arzusunu yerine getirmek beni teselli etti. İsteğini yerine getirdim, oğluma armağanım olsun" dedi. İkiçeşmelik Caddesi'nde, 23 Nisan 2007'de Recep Çamkıran kimliği belirsiz 3 kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetten iki yıl sonra bir tanığın polise verdiği ifade doğrultusunda 25 yaşındaki çiftçi Aydoğan Anlak gözaltına aldı. Söz konusu tanık, "İkiçeşmelik Caddesi'nde sabaha karşı işten dönerken, Aydoğan Anlak olarak teşhis ettiğim şahıs eğilip kalkıyordu. Araca zarar verdiklerini düşündüm. Geçip gittim. Fakat daha sonra olayı duyunca adam öldürüldüğünü anladım. Teşhiste Aydoğan Anlak ile yüz yüze geldim. Başını kaldırıp yüzüme baktı, net eminim oydu" şeklinde ifade verdi. Bu ifade üzerine Anlak, tutuklandı. İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Anlak, ilk duruşmada tanık ifadesindeki çelişkiler ve mevcut delillerin yetersiz olması nedeniyle tahliye edildi. Ancak sonraki duruşmada yeniden tutuklanan Anlak, yargılama sonucunda "kasten adam öldürme" suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Anlak'ın avukatı Tolga Küçük, karara itiraz ederek dosyayı temyiz için Yargıtay'a gönderdi. Yargıtay mahkemenin verdiği kararı bozunca yeniden yargılama başladı. 14 Mart 2011'de yerel mahkeme, sanık hakkında yeniden kasten adam öldürme suçundan 20 yıl hapis cezası verdi. Anlak'ın tutukluluk süresinin 3 yılın üzerinde olması nedeniyle Yargıtay'dan cevap gelene kadar tahliye edilmesi kararlaştırıldı. Avukat Küçük 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği karara ikinci kez itiraz ederek dosyayı temyiz için tekrar Yargıtay'a gönderdi. Yargıtay, delillerin yetersiz olduğu gerekçesiyle kararı yine bozdu. Yerel mahkeme de bu kez beraat kararı verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlunun ömrü yetmedi davayı babası kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN