Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğan: Kocaoğlu beledİye ayırıyor

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Doğan: Kocaoğlu beledİye ayırıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun yatırım ve hizmetlerde ilçeler arasında parti ayrımı yaptığını savundu

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, her ay farklı bir yerde toplanma kararı kapsamında ilk olarak Ödemiş ilçesine gitti. Heyetin Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem'i ziyareti sırasında konuşan Grup Başkanvekili Bilal Doğan, ilçenin önünün açık olduğunu vurgulayarak, "Sayın Kocaoğlu'ndan CHP'li Tire, Foça belediyelerine hangi hizmetleri yaptıysa, AK Partili belediyelere de aynısını yapmasının istiyoruz" dedi. Ödemiş başta olmak üzere AK Partili belediyelere ayrımcılık ve haksızlık yapıldığını dile getiren Doğan, " Siz İzmirlilerin oylarıyla seçilmiş bir Büyükşehir Belediye Başkanısınız ve her belediyeye eşit davranmak zorundasınız. CHP'li Tire, Foça belediyelerine hangi hizmetler yapıldıysa AK Partili belediyelere de aynısının yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.

YALNIZCA ÇÖP TOPLUYOR
Ödemiş Belediyesi'nin sorumluluk alanının son yasayla 60 kat büyüdüğünü ve köy denilen mahalle sayısının 99'a çıktığını ancak bütçeden hala aynı payı aldığını da hatırlatan Doğan, "Başkan Kocaoğlu'nun son dönemlerde AK Partili belediyelere yaptığı tek icraat ilçelere büyük LED ekranlı televizyonlar kurup yaptıklarını anlatması. Ödemiş'e çöp toplama dışında hizmet verilmiyor. Nezaketinden, efe yapısından dolayı önceki dönemden aldığı yüklü miktardaki borçlardan bahsetmiyor ama Başkanımız Mahmut Badem'in şikayet etmek yerine ilçeye yeni projeler kazandırarak, çok ciddi değişim ve dönüşüm başlatacağına yürekten inanıyorum" dedi. İzmir'deki su kayıp kaçak oranlarının yüksekliğinden ve İZSU'nun temmuz ayı itibariyle suya yaptığı yüzde 10'luk zamdan da şikayetçi olan Doğan, kasası ağzına kadar para dolu olan İZSU'nun vatandaşlara temiz ve sağlıklı su içirmek yerine sürekli zam yaptığını ifade etti. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ise, "İlçedeki sorunların yerinde görülmesi açısından yapılan bu toplantıların gerçekten yararlı olduğunu düşünüyorum. İlçemizi ziyaret eden AK Partili Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerimize teşekkür ediyorum ve bundan sonra da Ödemiş'in sorunlarının Büyükşehir'de daha iyi takip edileceğini düşünüyorum" dedi. Bilal Doğan başkanlığındaki AK Partili heyet, Ödemiş Belediyesi tarafından restore ettirilip hizmete sokulan Ödemiş Yıldız Kent Arşivi Müzesi'ni ve Bedia Akartürk Sanat Merkezi'ni gezdi ve ilçede bir süre dolaşıp esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan: Kocaoğlu beledİye ayırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN