Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dost acı konuştu

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, İzmir'deki yatırım koşullarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Dost acı konuştu
İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) Türkiye Ekonomisine Katkı Ödülü'nün ilk sahibi Ahmet Nazif Zorlu oldu. Ödülünü aldıktan sonra meclis üyelerine hitap eden Zorlu, kentteki yatırım koşullarıyla ilgili sert eleştirilerde bulundu. Zorlu, "Çok üzülüyorum. Niye üzülüyorum? Gelmişiz şehrin içine limanı kurmuşuz. Deri fabrikalarını şehrin içinde kurmuşuz. Bu körfez temizlenir mi, çok zor. Onu biz göremeyiz. İzmir buradan Çeşme'ye kadar neden bir turizm cenneti olmasın. Bundan 50 sene önce İzmir neydi? Türkiye'nin en büyük sanayisi buradaydı. Neden İzmir bugün sanayide yok? Arkadaşlar 'Ahmet Bey İzmir'de yatırım yap' dediler. İzmirli önce kendisi yatırım yapacak ki ondan sonra başkası yapacak" diye konuştu. İzmir'in Türkiye turizminden yüzde 3 pay alabildiğine dikkat çeken Zorlu, şöyle devam etti:

MEZBELELİK DURUYOR
"Geçtiğimiz günlerde Çeşme'de toplantımız vardı. İnanın bakın in cin top atıyor. Çok üzülerek söylüyorum. Turistlere 'Kaç lira oda fiyatı?' diye sordum. '45 euroya kalıyoruz' dediler. E kardeşim o paraya otel yapar mıyım? İzmir turist gelirse çok daha güzel bir şehir olur. Bir yer aldık, Çankaya'da. Önümüze 50 engel çıktı. Belediye Başkanımız yardımcı oldu. 6 dönümlük arsayı belediyeye bıraktık. Oradan başka birisi çıkıp itiraz ediyor. Afedersiniz mezbelelik duruyor. Nasıl turist çekeceksiniz?" İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Zorlu'nun ülke ekonomisi için çok şey yaptığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dost acı konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN