Gizli kapaklı işler dönüyor

Kocaoğlu, çöp tesisi konusunda kendisini eleştiren Aydın Şengül'e "Beğenmiyorsan yer göster" diye cevap verdi. Şengül, "Gerçekler canını acıtıyor" dediği Kocaoğlu'nu kapalı kapılar ardında iş yapmakla suçladı

Gizli kapaklı işler dönüyor
Egeli Sabah'ın, İzmir'in güney bölgesindeki çöp tesisinin Menderes Palamutarası mevkisine yapılacağını duyurmasının ardından başlayan tartışmalar giderek alevleniyor. Bu konuda sessizliğini dün bozan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül'e yönelik sert sözler sarfederken, üstü kapalı olarak Egeli Sabah'ın "Çöp tesisi Menderes'e" haberini de doğruladı. Şengül'ün çözüm üretmeden eleştiri getirdiğini savunan Kocaoğlu, "Burayı beğenmedin göster yeri... Karşı çıkan arkadaşımız İzmir'i en iyi bilen şehir plancısı olarak geçiniyor. Ne bilip ne bilmediğini biz biliyoruz da o ayrı bir konu... O zaman buyursun. Çıkıp 'şurada yapılabilir' desin. Biz de inceleyelim ve bakanlıklardan görüşleri alalım ve yapalım. Önerisiz eleştiri, pozitif olmayan söylemlerin, çözüm üretmeyen eleştirilerin kimseye faydası yok" dedi. Kocaoğlu, kendilerine yönelik eleştirilerin genel seçim öncesinde milletvekili olmak isteyenlerin "yukarılarda bir yerlere mesaj verme isteklerinden" kaynaklandığını dile getirdi.

ORTAK KARAR ALINMALI
Aydın Şengül ise dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, Kocaoğlu'na sert tepki göstererek, "Gerçekler canını acıtıyor. Sürekli 'hükümet izin vermiyor çalışamıyoruz' diyerek kendi beceriksizliğini kapatmaya çalışıyor. Daha önce de belirttim İzmir'in çöp tesisine ihtiyacı var. Ancak Aziz Kocaoğlu'nun geçmişi bu konuda sabıkalı. Çünkü Harmandalı örneği ortada. Biz bu tesisler yapılmasın demiyoruz. Gizli kapılar arkasında yapılmasın. Seçim zamanı çıkıp vatandaşa vaat verirken, kenti birlikte yöneteceğiz diyor. İş icraata gelince kapalı kapılar ardında gizli işler çevirmeye kalkıyor. Sen bu sorunu çözmek istiyorsan alternatif yerleri belirlersin biz de elimizi taşın altına koyarız. Bu yerlerle ilgili kentin dinamikleriyle resmi kurumlar ile görüşürüz, en uygun yeri hep birlikte belirleriz. Ama Kocaoğlu bir gün Menemen'e, bir gün Yamanlara, bir gün Menderes'e çöp tesisi yapıyor." Kocaoğlu'nun Hükümetin sorun çözmesini istemediğini ifade eden Şengül" Eğer işlerin çözüldüğünü görür ise İzmir halkı ona 'neden beceremedin' diye sorar diye, yapılan eleştirileri, hep engellendiği algısı oluşturmak için kullanıyor" dedi.

ADAM GİBİ AÇIKLA

Aziz Kocaoğlu'nun kendisi hakkında "ne yaptığını biliyoruz" dediğini kaydeden Şengül, "Ağzına dolamış, ikide bir 'ne yaptığını biliyoruz' diye ithamda bulunuyor. Biz de onun neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Sözlerini aynen iade ediyorum. Yürekli olan, elinde belgesi olan çıkar delikanlı gibi ortaya koyar. Sözünün eriysen çık ortaya koy. Adam gibi nerde ne var yok. Biz de sana gerekli cevabı verelim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gizli kapaklı işler dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN