Yıldırım rest!

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Yıldırım rest!

Karşıyaka'da incelemelerde bulunan Yıldırım, hem Kocaoğlu'na hem de Akpınar'a rest çekti, "Yanlış yoldasınız. Bu stat Yalı'ya yapılacak" dedi

Karşıyakaların geçtiğimiz hafta Ankara'da kendisini ziyaret edip 15 bin imzalı 'Stadımızı istiyoruz' dilekçesini sunduğu AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, dün İzmir'e gelerek Karşıyaka Stadı'nda incelemelerde bulundu. Çok sayıda taraftarın sevgi gösterileri arasında Karşıyakalılara seslenen Yıldırım; "Karşıyakalıların sevdalısı olduğu bu şanlı geçmişi olan takımımızın Yalı'daki stadını tüm engelleri yıka yıka yapacağız"diye konuştu. Karşıyaka Spor Kulübü'nün 100 yıllık tarihe sahip bir kulüp olduğunun altını çizen Yıldırım, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'a ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na da çağrıda bulundu. Yıldırım, Başkan Akpınar'a statla ilgili açtığı davayla ilgili olarak; "Karşıyaka Kulübü'nün karşısında duramazsın. Vazgeç bu davadan. Bu yol yanlış bir yol" derken Aziz Kocaoğlu'na ise "Artık bu tartışmayı burada bitirelim. Bu stat buraya yapılacak. Çünkü bu projenin arkasında yüreği 'Kaf Sin Kaf' için çarpan onbinler var. Biz bu sesi görmezden gelemeyiz. Bu davaların takipçisi olacağız ve projeyi de en kısa sürede başlatacağız" dedi. Bakan Yıldırım'a AK Parti İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ, Aydın Şengül ve Nesrin Ulema eşlik etti. İzmir Valisi Mustafa Topark'ın da hazır bulunduğu ziyaret sırasında Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Fatih Diniz'den proje hakkında bilgi alan Yıldırım, kendisini bekleyen çok sayıda Karşıyakalı taraftara da seslendi, şunları söyledi; "Gönül isterdi ki bu toplantıyı çok daha güzel bir Yalı Stadı'nda yapalım. Ama merak etmeyin. Bu şehirde 10 yıldır ipe un sererek, mazeret üreten yerel yönetime rağmen 100 yıllık takımımızın, Yalı'daki stadını engelleri yıka yıka yapacağız. Arkadaşlarımız Gençlik Spor Bakanlığı ve bizimle görüşmeler yaptı. Orada da bir kez daha Karşıyaka stadı konusundaki kararlılığımızı ifade ettik. Şöyle bir hatırlayın. Önce Örnekköy denildi. Uzun süre kamuoyu bununla meşgul edildi. Burası dere yatağı. Burada stat olmaz. Allah muhafaza, 'sel gelir büyük felaket olur' dediler. Sonra teknik adamlar mahallinde incelediler, üniversiteler raporlarını ortaya koydular. Daha sonra başka alternatifler gündeme geldi" diye konuştu.

TARAFTARA TEŞEKKÜR ETTİ

Karşıyakalı taraftarlara yağmurlu havaya rağmen statlarına sahip çıkıp geldikleri için teşekkür eden Yıldırım; "Bu yağmurlu havada buraya geldiniz. Bu şu anlama geliyor. Bu kulüp Adnan Menderes'in top oynadığı kulüp, bu kulüp Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübüdür. Her fırsatta Atatürk'ün ismini ağızlarından düşürmeyenler onun mirasına sahip çıkmalıdır. Bir olacağız, beraber olacağız bu projeyi yapacağız. Engelleri bir bir ortadan kaldıracağız."diye konuştu. Taraftarlara buna hazır mısınız? diye seslenen Yıldırım aldığı 'evet' cevabı karşısında da "Stadınız hayırlı uğurlu olsun. Sağ olun var olun" diye konuştu. Konuşmasının ardından Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Fatih Diniz ile birlikte sahayı dolaşan Yıldırım bir grup taraftarın kendisinden stat için tarihi istemesi üzerine taraftarlara süreci anlattı. Yıldırım; "Malum buranın yapımı için ihale yapıldı. Bir seneyi de geçti. Dolayısı ile 3 tane açılmış dava var. O davaların yanı sıra burada bir kamulaştırma ihtiyacı da var. Stadın tam ortasından imarda yol gösterilmiş. O yolun kalkması lazım. Belediye normalde bunu bedelsiz kaldırması icap ediyor. Ama stada çok sıcak bakmadıkları için bunu yapmıyor. Bu durumda ne yapacağız. Burayı kamulaştıracağız. Bunun da 8 - 10 milyon civarında bedeli var. O, proje içinde yok. Ama onu da projeye dahil edeceğiz. Onu hallettikten sonra ruhsat için müracaat edeceğiz. Ruhsat için de belediye ile işimiz var. Belediye yardımcı olmazsa süre uzar. Mahkemelerden dolayı da ben yarın başlıyoruz dersem yalan olur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım rest!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN