Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmirli artık neyin ne olduğunu biliyor

Giriş Tarihi: 29.12.2014
İzmirli artık neyin ne olduğunu biliyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Karabağlar Kongresi'ne katıldı. Bakan Zeybekci, İzmir'de başka, Van'da başka konuşmadıklarını söyledi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Karabağlar İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, 2015'teki seçimlerde İzmir'de daha başarılı olmak için gece gündüz çalışacaklarını ve Konak Meydanı'nda "zeybeği birlikte oynayacaklarını" dile getirdi. AK Parti'nin bundan 13 yıl önce ne dediyse, bugün de aynı şeyleri söylediğini anlatan Zeybekci, "Türkiye'nin tamamında, "başı dik, alnı açık, verdiği her sözü yerine getirmiş bir parti varsa o da AK Parti'dir. Onlar İzmir'de başka, Van'da başka konuşur. Biz çark edenlerden olmadık. İzmir artık neyin ne olduğunu çok iyi biliyor" dedi. AK Parti iktidarından önce bankaların o dönemin parasıyla 20 katrilyon lira görev zararına uğradığını, IMF'nin "Halk Bankası ve Ziraat Bankası'nı kapatırsanız, Vakıflar Bankası'nı satarsanız size borç veririz" dediğini kaydeden Bakan Zeybekci, şöyle devam etti: "Eğer istedikleri yapılsaydı bugün bu ülkenin ekonomisi nasıl olurdu? Türkiye onların istediği gibi el açmadı, açmayacak da. İşte onun için Taksim'deki Gezi olaylarında, 17 Aralık'ta, 25 Aralık'ta namertçe bu milletin arkasından saldırdılar ve saldırmaya devam edecekler."

"İNDİRAGANDİ"

Zeybekci, argodaki "indiragandi" ifadesinin kendi lügatlarında bulunmadığını vurgulayarak " O sizin sözlükte var, o yüzden iyi anlarsınız. 60 milyar dolarlık bankalar bir gecede nasıl ortadan kalktı bilirsiniz. Tadı damaklarında kalmış, bir gün gelir de nasıl indiragandi ederiz diye bekliyorlar. Çok beklersiniz. Bir daha Necip Fazıl, Zindandan Mehmede Mektup yazmayacak. Mehmetler iktidarda artık." Genç partililerin "İzmir'e Binali Yıldırım gerek" sloganlarıyla kürsüye çıkan Cumhurbaşkanlığı Danışmanı İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Karabağlar'ın kara bahtını ak yapmak için çok çalıştıklarını, 88 bin 500 oyu 126 bine çıkarttıklarını, belediyeyi değil ama Karabağlıların gönlünü kazandıklarını söyledi. Yıldırım, "Türkiye, AK Parti iktidarıyla yeni bir çığır açtı. 12 yıllık iktidarımıza 80 yıl yapılamayan işleri yaptık. 230 milyar dolardan, 820 milyar dolara çıkardık milli geliri, ki bu Türkiye'nin 3 kat büyümesi demektir, işi ehline teslim ederseniz işte sonuç budur" dedi.

SELÇUK HABERCİ

Binali Yıldırım, konuşmasında Bakan Zeybekci'nin başarısına dikkat çekerek, "Dünya krizden krize sürüklenirken, ekonomimiz büyümeye devam ediyor" diye konuştu. Karabağlar'dan önce Selçuk İlçe Kongresi'ne de katılan Binali Yıldırım, "Selçuk bize inandı, kendi evladını Zeynel Bakıcı hocamızı belediye başkanı seçti. Bu seçimler İzmir'in sembol seçimleri oldu. CHP'liler bunu asla hazmedemedi. Yenilgiyi içlerine sindiremediler. Selçuk'taki seçim İzmir Büyükşehir'in habercisidir.Başkanımız Zeynel Bakıcı tam bir halk adamı. Gururlanma, kibirlenme yok" dedi. Selçuk'a eli boş gelmediklerini dile getiren Yıldırım, Devlet Hastanesi'nin temellerinin 2015'te atılacağını müjdeledi. İZBAN'ı Torbalı ve Selçuk'a getirme sözünü yerine getirdiklerini dile getiren Yıldırım, "Biz bir söz verdiysek eninde sonunda onu yerine getiririz. Hiç merak etmeyin" dedi. Erol Körüklü'nün yeniden başkan seçildiği Karabağlar Kongresi'ne milletvekilleri Nesrin Ulema, İlknur Denizli, Hamza Dağ, Ali Aşlık, Aydın Şengül, Mehmet Tekelioğlu, Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Van Milletvekili Gülşen Orhan, İl Başkanı Bülent Delican, İl Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmirli artık neyin ne olduğunu biliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN