Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevreye duyarlı insana duyarsız

Kapalı otobüs duraklarını yenilemek için sıcak aylar boyunca bekleyen Büyükşehir Belediyesi düğmeye yılın en soğuk döneminde bastı. Vatandaşlar yağmur ve rüzgardan nasibini fazlasıyla aldı

Giriş Tarihi: 2.1.2015
Çevreye duyarlı insana duyarsız
Büyükşehir Belediyesi, kapalı otobüs duraklarını yenilemek için kentte soğuk hava ve yağışların en yoğun yaşandığı zaman dilimini seçince, vatandaşlar isyan etti. Aralık ayının son günlerinde tüm yurdu aşırı soğuk ve yağışlı havaların etkisi altına aldığı dönemde ESHOT ekipleri kapalı otobüs duraklarını sökme işine girişti. İlk olarak Balçova'da Ata Caddesi, Sakarya Caddesi ve Mithatpaşa Caddesi'ndeki kapalı duraklar, yerlerine yenisinin konulması maksadıyla söküldü. ESHOT ekipleri sökülen duraklara turuncu şeritler çekti. Sabah işe gidiş ve akşam ve dönüş saatlerinde yoğun olarak kullanılan duraklara belediye otobüslerini beklemek için gelen vatandaşlar durağın yerini bulmakta zorlandı. Şemsiyesi olmayan İzmirliler yağmur altında dakikalarca otobüs beklemek zorunda kaldı. Şanslı olanları dükkanların saçak altlarına sığınarak otobüs bekledi. Bazı vatandaşlar ise durakları yerinde göremeyince taşındığını zannederek kısa süreli tedirginlik yaşadı.

KOCA YAZ BOŞA GEÇTİ

Yılda 300 günün güneşli olduğu İzmir'de, kapalı durakların yenileme çalışmaları için kışın en soğuk ve yağışlı günlerinin seçilmesini İzmirliler, "iş bilmezlik" olarak nitelendirdi. Vatandaşlar, "Böyle iş mi olur? Zaten yeteri kadar kapalı durak yok. Bir de bu yağmurlu günlerde kapalı durakların sökülmesi vatandaşa hakaret gibi. Durakların yenilenmesi tabii ki güzel ama koca bir yaz geçti. Hadi onu anlayışla karşılayalım, koca bir sonbahar da geçti. Bunu nasıl kabul edelim? Durakları sökmek üzere işe başladıklarında hava durumu tahminlerine bakmayı da mı akıl edemediler?" diye adeta isyan etti. ESHOT Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden durak yenileme çalışmaları için yapılan açıklamada ise şu satırlara yer verildi. "Çevreye uyumlu, bilgilendirme ve reklam alabilme özelliği olan, kullanım açısından özel malzeme ile üretilmiş, iyi dizayn ve görünüme sahip olan kapalı ve açık duraklarımız ile Kurumumuz, yolcu beklentilerini göz önünde bulundurmakta ve memnuniyeti sağlamaktadır. Duraklarımız yolcu ve şoför açısından rahat görüş sağlayacak tasarımı ile dikkat çekmektedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevreye duyarlı insana duyarsız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN