Yılın ilk kıyımı

Konak Belediyesi, 2015'e girmeye saatler kala aralarında doğum izninde bulunan bir kadının da bulunduğu 55 kişinin işine son verdi. Ömür Şanlı, Başkan Pekdaş'ı emekçi düşmanı olmakla suçladı

Giriş Tarihi: 2.1.2015
Yılın ilk kıyımı
Konak Belediyesi 2015'e girmeye saatler kala adeta personel katliamı yaptı. İddiaya göre aralarında doğum izninde bulunan bir kadının da bulunduğu 55 kişinin mesai bitiminden önce işlerine son verildi. İşçiler, işten çıkış belgelerini personel müdürlüğünden almaları istenince adeta şok geçirdiler. AK Parti Konak Meclis Grup Başkanvekili Ömür Şanlı, Sema Pekdaş'ı işçi emekçi düşmanı olmakla suçlarken, bir an önce hatasından dönmesini istedi. Konak Belediyesi'nde 31 Aralık günü büyük bir şok yaşandı. Akşam aileleri birlikte geçirecekleri muhteşem yılbaşı gecesi için planlar programlar yaşayan 55 işçi bir anda personel müdürlüğünden gelen bir yazı ile adeta şok geçirdi. Çünkü yıllarca emek verdikleri işlerinden kovulmuşlardı. İşten çıkış tebliğleri yapılan aralarında doğum izninde olan bayanlarında bulunduğu 55 işçi ve ailesi yeni yıla hüzünlü ve mutsuz endişe içinde girdi. İddiaya göre işten çıkartılan 55 işçi önümüzdeki günlerde toplu olarak bir basın açıklaması yapması beklenirken, en sert cevap AK Parti Konak Meclis Grup Başkanvekili Ömür Şanlı'dan geldi.

"İNSAFSIZ BAŞKAN"
Onlarca kişinin yeni yıla işsiz girdiğini belirten Şanlı, şunları söyledi: "Yıllardır belediyenin çeşitli birimlerinde emek harcayan alın teri döken işçi kardeşlerimiz bir anda sokağa atılmıştır. Sosyal Demokrat olduğunu belirten Sayın Sema Pekdaş, seçim ofislerinden seçim zamanında şu sloganlar eşliğinde kendisini karşılattırıyordu. 'Birleşe birleşe kazanacağız. İşte örgüt işte başkan. 56 yaşının 40 yılının hak mücadelesinde geçirmiş biri olarak hep işçilerle bir olacağım. Bundan sonra da omuz omuza olacağım' diyordu. Ama o ne yaptı. Emekçileri kapıya koydu. Belediye başkanı olduğunda 'Uluslarasası Çalışma Örgütün'ün belirlediği işçi sözleşmesini hayata geçireceğinin sözünü veriyordu. En ufak baskının seçimden sonra hesabının dile getireceğini söylüyordu. Bu olay CHP'nin ve Sayın Pekdaş'ın ne kadar adaletsiz ve emekçi düşmanı olduğunu gösteriyor. İnsafsız başkan yıllardır insan hayatının ve hukukun üstünlüğünü belirten konuşmalar yaptın. Şimdi yılbaşı üstü bu emekçileri işsiz aşsız bıraktın. Bu hatadan bir an önce dön vei insafa gel."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılın ilk kıyımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN