Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni duraklar takıldı kriz uzun sürmedi

Kapalı otobüs duraklarını değiştirme işine 50 yılın en soğuk günlerinde kalkışan Büyükşehir, Egeli Sabah'ın konuyu gündeme taşımasının ardından elini çabuk tuttu ve yeni durakları yerine taktı

Giriş Tarihi: 12.1.2015
Yeni duraklar takıldı kriz uzun sürmedi
Büyükşehir Belediyesi'nin yaz ve sonbahar aylarını boşa geçirip, son 50 yılın en soğuk ve yağışlı kış günlerinde yenileriyle değiştirmek üzere kapalı otobüs duraklarını kaldırmasıyla yaşanan kriz fazla uzun sürmedi. Egeli Sabah'ın konuyu gündeme taşımasının ardından yeni kapalı duraklar kısa sürede yerlerine takıldı. Durakların sökülmesi nedeniyle vatandaşlar sabah işe gidiş, akşam eve dönüş sırasında zor anlar yaşamıştı. Durakların yerlerine takılması ile birlikte vatandaşlar soğukta ve yağmur altında otobüs beklemekten kurtuldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Eshot ekipleri kentteki kapalı otobüs duraklarını yenilema kararı almış, Bu uygulamaya aralık ayının son günlerinde Balçova'dan başlamış, Ata Caddesi ve Sakarya Caddesi'ndeki kapalı durakları yerlerinden sökülmüştü. Kapalı durakların, yenileme adı altında söküm işlemleri için kentteki son 50 yılın en soğuk ve günleri seçilince vatandaş mağdur olmuştu. Özellikle yağışlı havalarda otobüs bekleyen vatandaşların ıslanmasını önleyen duraklar yerinde olmayınca şemsiyesi olmayanlar hayli sıkıntılı günler yaşamış, sırılsıklam halde iş yerlerine gitmek zorunda kalmıştı. Bu duruma bir de sabah işe gidiş ve akşam eve dönüş saatlerindeki yoğunluk eklenince vatandaş çileden çıkmıştı.

NEYSE Kİ UZUN SÜRMEDİ

Egeli Sabah'ın konuyu gündeme taşımasının ardından yetkililer yapılan yanlışın farkına vardı. Elini çabuk tutan ekipler, durakları kısa sürede yeniledi. Eshot Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden durak yenileme çalışmalarına ilişkin yapılan açıklamada ise şu satırlara yer verildi: "Çevreye uyumlu, bilgilendirme ve reklam alabilme özelliği olan, kullanım açısından özel malzeme ile üretilmiş, iyi dizayn ve görünüme sahip olan kapalı ve açık duraklarımız ile Kurumumuz, yolcu beklentilerini göz önünde bulundurmakta ve memnuniyeti sağlamaktadır. Duraklarımız yolcu ve şoför açısından rahat görüş sağlayacak tasarımı ile dikkat çekmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni duraklar takıldı kriz uzun sürmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN