Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arkadaşlarının darbı şoförleri isyan ettirdi

İZULAŞ şoförlerine yönelik şiddete tepki gösteren sendika yetkilileri, "Artık dayak yemek istemiyoruz" diyerek, önlem alınmasını istedi

Giriş Tarihi: 13.1.2015
Arkadaşlarının darbı şoförleri isyan ettirdi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "toplu ulaşımda düğüm çözülüyor" sloganıyla 29 Haziran 2014'te başlattığı aktarmalı ulaşım sistemine ilişkin sancılar devam ederken, şimdi de belediye otobüs şoförlerine yönelik şiddet olayları personelin moralini bozdu. Son olarak İZULAŞ şoförü Ahmet Aydost'un yol verme tartışması sırasında darbedildi.

YALNIZ BIRAKMAYIZ

Buca-Halkapınar hattında 35 BRV 45 plakalı belediye otobüsünün şoförü Salih Irmak, otobüse binen engellilerden kart basmalarını istedi diye şiddete maruz kaldı. Konuyla ilgisi bulunmayan bir yolcu "Engelli vatandaş, kart bassa ne olur, basmasa ne olur" diyerek, araç hareket halindeyken Irmak'ı darbetti. Bunun üzerine otobüs şoförleri, yetkililerin gerekli önlemleri almadığı gerekçesiyle kontak kapatma eylem yaptı. Belediye İş Sendikası İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Zeynel Ersoy, şoförlerin darbedilmesi vakalarıyla sürekli karşı karşıya olduklarını belirterek, şunları söyledi: "Benzer olayların bir daha yaşanmaması için tepkimizi koymak zorundayız. Benzer olaylar olduğu sürece iş saati içinde kontağı kapatıp, darbedilen arkadaşımızın yalnız olmadığını göstereceğiz. Şoför arkadaşlarımızın darbedildiği haberleri artık sabrımızı taşırmış durumda." Bu arada Salih Irmak, Buca'daki Şirinyer Polis Merkezi'ne giderek, kulağının yırtıldığını ve dudağının patladığını belirtip, suç duyurusunda bulundu. Zanlının ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkadaşlarının darbı şoförleri isyan ettirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN